Цікаві факти про Космос

Цікаві факти про Космос
Середня щільність речовини Сатурна майже в два рази менша щільності води

1) Якщо опустити Сатурн у воду, то він буде плавати на поверхні – середня щільність речовини Сатурна майже в два рази менша щільності води. Щоб перевірити цей факт, треба мати посудину з діаметром не менше 60 тис. км.

2) Всі ми (люди, будинки, річки, гори) постійно рухаємося у просторі зі швидкістю 530 км / сек. Усередині нашої галактики ми рухаємося зі швидкістю 225 км / сек, сама Галактика мчить зі швидкістю 305 км / сек. Таким чином, поки ми читаємо це речення, Земля перенесла нас на відстань 3 000км.

Цікаві факти про Космос
Швидкість галактики 305 км / сек

3) Місяць віддаляється від Землі. Щороку Місяць віддаляється від Землі на відстань майже 4 см. Причина – уповільнення періоду обертання Землі на 2 мілісекунди за день. Вчені не знають, як утворився Місяць, припускають, що це осколок Землі, «відбитий» великим космічним тілом, що вдарив в поверхню Землі багато мільярдів років тому.

Цікаві факти про Космос
Світло Сонця, яке ми бачимо, має вік 30 тис. років

4) Світло Сонця, яке ми бачимо, має вік 30 тис. років.  Енергія, яку ми отримуємо від Сонця, утворилася в його ядрі 30 000 років тому – саме стільки часу необхідно, щоб фотони (частки світла) «пробилися» з центру світила до його поверхні. Після цього вони досягають Землі всього за 8 хвилин. Температура сонячного ядра – більше 13 мільйонів градусів. Вся вироблена їм енергія повинна спочатку пройти через численні шари до поверхні у вигляді світла інших випромінювань.

Цікаві факти про Космос
Холодне зварювання в Космосі

5) Холодне зварювання. Два шматочки металу в космосі можна приварити один до одного, якщо на їх поверхні не буде окислів. На Землі такого не відбувається, тому що в атмосфері на поверхні відразу утворюються оксиди. Всі великі інструменти для польоту в космос мимоволі окислюються на Землі. Подібне явище холодного зварювання було спеціально вивчено в космосі і підтверджено дослідним шляхом.

Цікаві факти про Космос
За 10 хвилин космічний корабель може сфотографувати до 1 млн кв. км

6) За 10 хвилин космічний корабель може сфотографувати до 1 млн кв. км земної поверхні, в той час як з літака таку поверхню знімають за 4 роки, а географам і геологам потрібно було б для цього не менше 80 років.

7) Тиск у центрі Землі в 3 мільйони разів вищий, ніж тиск у земній атмосфері.

Цікаві факти про Космос
Нейтронна зірка

8) Якщо наповнити чайну ложку речовиною, з якої складаються нейтронні зірки, то її вага буде дорівнювати приблизно 110 млн т.

9) Близько 27 т космічного пилу падає на Землю кожен день. За рік більше 10 000 т пилу приземляється на Землю.

10) Площа сонячної поверхні розміром з поштову марку світить з такою ж енергією, як і 1 500 000 свічок.

Залишити коментар