Категорії
Природа Тварини

10 неймовірно дивних тварин

Десять дивовижних видів тварин, яких природа нагородила унікальними здібностями. Багато з них живуть в важкодоступних місцях і навряд чи раніше були вам знайомі.

Синя риба-папуга (Scaridae) із сімейства променеперих риб, іноді досягає 1,3 м в довжину, мешкає в зоні коралових рифів тропічної зони Тихого і Індійського океанів. Риби-папуги отримали свою назву через свій «дзьоб», що складається з двох розділених швом платівок на кожній щелепі і дозволяє зскрібати водорості з коралів і поверхонь каменів. Риби-папуги часто мають дуже яскраве забарвлення. Деякі види риб-папуг перед сном утворюють захисний кокон зі слизу (слиз виділяється через рот і поступово огортає все тіло).

10 неймовірно дивних тварин
Мураха-панда (Euspinolia militaris)

Мураха-панда (Euspinolia militaris) – вид ос-німкень (оксамитових мурах), через свою незвичайну зовнішність отримали назву Panda ant або мураха панда. Ендемік Південної Америки. Дрібні пухнасті оси-німкені чорно-білого забарвлення, в довжину до 8 мм. Очі напівсферичні, неопушені. Груди самиць грушоподібної форми. Кігтики лапок без зубців. Жіночі особини цих мутилідів не мають крил, зовні схожі на волохатих мурах.

Оси-німкені – паразити в гніздах інших жалких перетинчастокрилих комах, їх личинки живляться личинками господаря і там же заляльковуються. Імаго харчуються нектаром. В Чилі, через те що вони часто жалять (іноді смертельно) домашню худобу, отримали прізвисько коров’ячої мурахи.

10 неймовірно дивних тварин
Умбонія спіноза (Umbonia Spinosa)

Умбонія спіноза (Umbonia Spinosa) – жук неймовірного забарвлення з рогом-шипом на спині позаду його плечової області, відноситься до сімейства цикад. При основі панцир умбонії спінози більше жовтий або блідо-зелений, іноді прикрашений червоно-жовтими вертикальними смужками. Дорсальний ріг від основи до вершини поступово звужується і закінчується видозміненим шипом. Шип потрібен для розрізання пагонів рослин, соком яких і харчується комаха.

10 неймовірно дивних тварин
Чорно-золотистий морський равлик (Cyerce nigricans)

Чорно-золотистий морський равлик (Cyerce nigricans) – черевоногий без оболонковий морський слимак з родини Caliphyllidae, нагадує кульку з крильцями і володіє унікальними якостями «сонячної батареї» – разом з клітинним соком висмоктує з водоростей хлоропласти, а площу споживання сонячних променів збільшує за рахунок розгортання фотосинтетичних крильцят. Цей молюск був помічений в районі Майотті, Сейшельських островів, Мадагаскара, Занзібара.

10 неймовірно дивних тварин
Скотопланес (Scotoplanes Globosa)

Скотопланес (Scotoplanes Globosa) – безхребетна голонтурія з родини глибоководних морських огірків. Мешкає скотопланес на дні Атлантичного і Тихого океанів, на глибині понад 1000 м. Навколо рота у скотопланесів – велика кількість щупальців, ними вони підбирають їжу і поміщають її в ротову порожнину. Харчується тварина з дна океану органічними частинками і падаллю.

На черевці скотопланесів шість і більше пар трубчастих ніжок, які мають своєрідний прилад для пересування – рідина, що знаходиться в порожнинах під шкірою, а не в самих ногах, використовується для наповнення і розслаблення придатків.

10 неймовірно дивних тварин
Смугастий тенрек (Hemicentetes semispinosus)

Смугастий тенрек (Hemicentetes semispinosus) – єдиний з ссавців родини тенрекі, який видає стрекотливі звуки, на зразок комахи або гримучої змії. Голки, що йдуть уздовж спини, під час руху видають звуки, завдяки яким смугасті тенреки обмінюються інформацією. Опинившись в небезпеці, смугаста тваринка з Мадагаскару направляє свої довгі з зазублинами голки в сторону хижака і різкими рухами голови і тулуба «вистрілює» ними прямо в ніс і лапи противника. З таких літаючих голок складається вся корона на голові і частина їх розташована по боках тулуба.

10 неймовірно дивних тварин
Гігантські ізоподи (Bathynomus giganteus)

Гігантські ізоподи (Bathynomus giganteus) – рід великих рівноногих ракоподібних. Найбільша з пійманих особин досягала в довжину 76 см і важила 1,7 кг. Великі далеко посаджені фасеточні очі складаються з майже 4000 омматидій.

Грудні ноги (переоподи) організовані в сім пар, перша з яких перетворена в ногочелюсті, вона бере участь в захопленні і передачі їжі до чотирьох пар щелеп. Оскільки на великих глибинах їжа в дефіциті, гігантські ізоподи адаптовані до тривалих періодів голодування і можуть жити без їжі протягом п’яти років. Коли з’являється істотне джерело їжі, гігантські ізоподи наїдаються до такої міри, що втрачають здатність до пересування.

10 неймовірно дивних тварин
Бурий паку (Colossoma macropomum)

Бурий паку (Colossoma macropomum) – представник прісноводних промінеперих риб з підродини піраньєвих родини харацинові або (за іншою класифікацією) родини піраньєві. Це найбільші харацинові в Південній Америці, зустрічається в басейні Амазонки і Оріноко. У довжину близько 70 (іноді до 108) см, маса до 40 кг. Зовнішньо нагадує піранью. Має квадратні зуби, дуже схожі з людськими. Паку своїми зубами прокушує тіло жертви наскрізь і відриває шматки. Своїми щелепами риба паку може легко розколоти горіхи.

10 неймовірно дивних тварин
Китайська велетенська саламандра (Andrias davidianus)

Китайська велетенська саламандра (Andrias davidianus) – найбільше сучасне земноводне, довжина з хвостом – до 180 см, маса – до 70 кг. Верхня сторона тіла сіро-коричнева, а різниця в інтенсивності забарвлення створює враження плямистості. Черевна сторона світло-сіра з темними плямами. Тулуб і голова сплощені. Очі китайської велетенської саламандри без повік. Зір слабкий, тому залежить від сенсорних вузлів на лобі, які фіксують найменші коливання у воді. На передніх кінцівках по 3, на задніх – по 5 пальців. Шкіра горбиста. Хвіст короткий. Мешкає в Східному Китаї. Живе виключно в чистих і холодних гірських водоймах, найчастіше в печерах. Харчується рибою, земноводними, дрібними ссавцями, а також ракоподібними та іншими водними безхребетними. Статева зрілість настає в 5 років. Самиця відкладає двома шнурами близько 500 великих яєць. Через 2-2,5 місяці вилуплюються личинки довжиною до 30 мм, з добре розвиненими зовнішніми зябрами.

10 неймовірно дивних тварин
Молох або австралійський «колючий диявол» (Moloch horridus)

Молох або австралійський «колючий диявол» (Moloch horridus) – ящірка з родини агамові, довжиною до 22 см, має камуфляжне забарвлення. Залежно від фізіологічного стану, температури та освітлення молох здатний змінювати забарвлення. Голова маленька, вузька; тіло широке, сплощене, покрите численними короткими вигнутими рогами-шипами різної величини. На голові – виріст з шипами (несправжня голова). Відволікаючи увагу хижака від справжньої голови, переляканий молох нагинає голову вниз, виставляючи розташований на потилиці виріст зі спрямованими вперед великими шипами.

Харчується молох виключно мурахами-фуражирами Iridomyrmex flavipes, яких ловить за допомогою липкого язика, при цьому намагається не видихати вниз, щоб запах мурашиної кислоти не викликав у комах тривоги. За добу ящірка може з’їсти декілька тисяч мурашок. Молох «збирає» дощову воду або росу шкірою – краплі води, що потрапляють на шкіру, під дією капілярних сил спрямовуються по мікроскопічним каналам між лусочками до країв рота і ящірка поступово їх проковтує. Вага молоха після зіткнення з водою може збільшитися майже на 30%.

Залишити відповідь