Категорії

10 непідтверджених відкриттів

Протягом своєї історії люди неодноразово виявляли дивовижні речі. Іноді ці «відкриття» мали під собою реальну основу, але з кожним новим переказом все більше прикрашалися. Бажання відкрити щось надзвичайне могло змусити дослідників трохи підправляти свої історії, тому десять найцікавіших таких «казок».

1. Золоте місто. Деякі ранні дослідники Америки були іспанцями. Одним із найперших серед них був Ернан Кортес, який знайшов столицю ацтеків і розграбував їхнє золото і срібло. Тоді і з’явилися чутки про величезне загублене місто на новому континенті, яке зроблено повністю із золота. Ці історії потрапили до вух іспанського короля, який, щоб знайти Ельдорадо, направив до Нового Світу ще більше дослідників.

Тоді, в Середні віки, на Піренейському півострові зародилася легенда про сім золотих міст і отримала свій розвиток в ході конкісти. Іспанці навіть відправили людей, щоб знайти ці міста, але знайшли лише маленькі села. Коли іспанці не знайшли золота, вони втратили інтерес до пошуку міст, але історії про Ельдорадо і Загублені міста Z, продовжували жити. Недавно археологи припустили, що, можливо, Ельдорадо – це не місто, а так називали древній ритуал, під час якого новий вождь покривав себе золотим пилом і робив золоті приношення перед тим, як вступити на трон.

Гіганти Південної Америки

2. Гіганти Південної Америки. Поговорювали, що Фернан Магеллан (командував експедицією, що здійснила першу кругосвітню подорож, і пізніше відкрив протоку з Атлантичного океану в Тихий) зустрів на території сучасної Аргентини плем’я гігантів. В історії згадуються деякі високорослі народи, але команда Магеллана описала гігантів заввишки більше 3 метрів. Інші дослідники, такі як сер Френсіс Дрейк і комодор Байрон, також стверджували, що спілкувалися з аборигенами-гігантами.

Оскільки Біблія описує часи, коли на Землі жили гіганти (найбільш відома історія про Давида і Голіафа), багато ранніх істориків стверджували, що гіганти існували в реальності. Раніше люди були більш релігійними, тому пошуки гігантів ранніми дослідниками цілком зрозумілі. Звіт комодора Байрона в XVIII столітті – це остання доповідь про гігантських патагонців, і ту історію вважають непідтвердженою. Однак, можливо, що мандрівники зустріли плем’я дуже високих людей, але трохи перебільшили їх фактичний ріст.

Джерело молодості

3. Джерело молодості. Ніхто не хоче старіти, тому не дивно, що вже давно існують розповіді про чарівне джерело, яке повертає людині молодість. Найдавніша розповідь про чарівну воду належить Геродоту, грецькому історику.

Геродот згадує фонтан, розташований в Ефіопії, який містить особливу воду і дає ефіопам їх виключне довгожительство. Історія про «живу воду» також з’являється в східних версіях «Історії Олександра Великого», яка оповідає про те, як Олександр Великий і його слуга перетнули Землю Темряви, щоб знайти молодильне джерело.

Найвідоміша версія про пошуки «джерела молодості» Хуана Понсе де Леона. Він чув від аборигенів, що на островах під назвою Біміні (район Багамських островів) є чарівне джерело, здатне повернути молодість. Понсе де Леон відправився з екіпажем на острови Біміні, але, ймовірно, його більше цікавили пошуки золота, бо ні в одному з його журналів немає згадок про джерело. Тоді іспанський конкістадор Понсе де Леон з титулом аделантадо (військовий титул іспанської знаті), який заснував перше європейське поселення на Пуерто-Ріко. Не знайшов там ні золота, ні чарівної води, тому відплив на північ і в 1513 році відкрив Флориду. Сьогодні на Біміні існує туристична пам’ятка під назвою «Джерело молодості», але в дійсності це просто невелике джерело з мінеральною водою.

Русалки

4. Русалки. Христофор Колумб, відомий як першовідкривач Нового Світу, у 1492 році стверджував, що бачив у воді русалок. Джон Сміт з компанії «Вірджинія» також стверджував, що бачив русалок, і обидва чоловіки згадували, що ці істоти були не такими гарними, як на картинах. Можливо, що ці люди дійсно бачили щось схоже з риб’ячими хвостами, але, найімовірніше, це були ссавці ламантини.

Самим раннім оповіданням про напівлюдей, що живуть в морі, можна вважати розповідь про вавилонського бога Оанне, який, як вважали, був напівлюдиною-напіврибою. Подібні боги є в грецькій і римській міфологіях. До того ж в грецьких міфах є й оповідання про сирен. Все це змушувало вірити в існування русалок. Навіть шотландці та валлійці вірили розповідям про жінок з моря, що виходили заміж за чоловіків. Середньовічні тексти перераховують русалок поряд зі справжніми морськими мешканцями. Тому не дивно, що маючи стільки легенд про русалок, моряки постійно намагалися їх знайти.

Кото-пес

5. Кото-пес з Болівії. Коли ми думаємо про міфічних істот, то, перш за все, згадуємо про снігову людину або лохнеське чудовисько. Але хтось чув і про болівійське «мітле». Цю тварину було описано Персі Фосеттом, авантюристом і дослідником, який відомий як кращий укладач карт тропічних лісів Амазонки. Багато з описаних Фоссетом істот були реальними (наприклад, анаконда), але мітле як і раніше вважають міфом.

Кілька людей стверджують, що бачили мітле, але фотографії тварини немає. Вони описують собаку, схожу на кішку. Дехто каже, що ця істота дуже маленька і може бути родичем малих лисиць. Інші кажуть, що тварина велика і більше схожа на кішку. Суперечливі описи тварини від різних людей дають підстави вважати, що мітле, ймовірно, не існує, але це теж ще не доведено.

Коштовності Картьє

6. Фальшиві коштовності Картьє. Жак Картьє був мореплавцем, якого король Френсіс I попросив знайти шлях в Азію через Канаду. Після повернення Картьє з Канади король був настільки задоволений його доповіддю, що в 1540 році він відправив дослідника з поселенцями, щоб колонізувати Новий Світ. Ця експедиція склалася невдало.

Незважаючи на наявність провідників-ірокезів, Картьє посварився з індіанцями і опинився віч-на-віч з розсердженими племенами. Морозною зимою Картьє вдалося знайти в Квебеку те, що він вважав золотом і діамантами, тому він повернувся назад до Франції, залишивши колоністів в Ньюфаундленді. Після того як король виявив, що «золото» і «діаманти» насправді були лише кварцом і піритом і що колоністи покинули колонію, Картьє більше не просили відправлятися в подорож.

Дерево-людожер

7. Демонічне дерево Мадагаскару. Два дослідники Чейз Салмон Осборн і капітан В. Де ля Мот Херст на початку XX століття відправились в експедицію на Мадагаскар, сподіваючись знайти дерево, що поїдає людей. Найімовірніше, вони прочитали про це в газетах і журналах, які передруковували оригінальну розповідь, опубліковану в «New York World». Пошукам дослідників посприяли і аборигени Мадагаскару, які стверджували, що такі дерева дійсно існують.

На жаль чи на щастя, історія-розповідь, яку описав репортер Едмунд Спенсер у вигляді інтерв’ю з мандрівником, який буцімто бачив дерево, що з’їдає молоду дівчину, не підтвердилася. Можливо, історія про дерево-людожера була написана для розваги, але багато хто сприйняв її настільки серйозно, що навіть вирушили до Мадагаскару, щоб відшукати це дерево.

Артефакти Єгипту в Гранд-Каньйоні

8. Стародавні єгиптяни в Арізоні? У 1909 році в «Віснику Фенікса» з’явилися дві статті про археологічну експедицію, організовану вченими Смітсонівського інституту «під керівництвом професора С. А. Джордана», за сприяння працівника служби «Смітсоніан» Дж. І. Кинкейда в Гранд-Каньйон, де виявили велике підземелля з єгипетськими і азійськими артефактами. Історія змусила людей замислитися питанням, чи могли поселенці з Близького Сходу або Азії потрапити до Аризони тисячі років тому. У статтях йшлося про те, що було знайдено мумії, настінні розписи, статуї і зброю, які виглядали не так, як інші артефакти, виявлені в Гранд-Каньйоні.

Однак насторожує те, що ці дві статті були єдиними, де коли-небудь згадувалося про єгипетське поселення в Америці. В даний час той район, де Кинкейд нібито знайшов залишки поселення, належить уряду США, тому там заборонені будь-які розкопки. Проте незадовго до Кинкейда ретельно досліджувала Гранд-Каньйон команда під керівництвом Джона Уеслі Пауелла, в звітах якого немає жодних згадок про азійські або єгипетські реліквії. З цих причин виникають сумніви в існуванні великого відкриття Кинкейда.

Земля Крокера

9. Земля Крокера. Прагнення досягти Північного полюса призвело до багатьох цікавих відкриттів, але жодне з них не може змагатися з твердженням Роберта Пірі про те, що він знайшов цілий континент. У 1906 році, через кілька місяців після того, як він не зміг дістатися до Північного полюса, Пірі оголосив, що виявив велику ділянку суші біля острова Елсмір. Пірі назвав його «Землею Крокера» – на честь Джорджа Крокера, який фінансував подорожі Пірі.

Кілька людей повірили в цю історію, тому що саме Пірі досліджував Арктику. До того ж карти океанічних течій показували, що там може бути великий масив. Однак, як тільки люди змогли пролетіти над цим районом, було виявлено, що Земля Крокера – це всього лише осколки крижин. У тому місці, де, імовірно, повинен бути континент, знаходиться величезний вир Бофорт-Гір. Деякі люди припускають, що Пірі бачив міраж, і, можливо, земля «виникла» внаслідок того, що Пірі не зміг дістатися до Північного полюса.

Піраміди Антарктиди

10. Піраміди в Антарктиді. Нещодавно група неназваних людей заявила, що виявила в Антарктиді піраміди, і як доказ розмістила фотографії. Після того як було встановлено, що фотографії редаговані, Венсанте Фуентес з Іспанії знову повернувся до цього питання, розмістивши нові зображення пірамід з Google Earth, зроблені під іншим кутом. Однак більшість вчених вважають, що ці піраміди – це або снігові замети на узбережжі, або крижини, або вивітрені старі гори.

На думку Еріка Ріньо, професора з вивчення Землі, піраміди, швидше за все, є горами. Шанувальники теорії пірамід стверджують, що пірамідальних гір бути не може, але Ріньо пояснює, що гора може прийняти форму піраміди в результаті ерозії, пов’язаної з повторюваними процесами заморожування і відтавання. До того ж піраміди є частиною гірського хребта. Низька температура і відсутність сільськогосподарських угідь роблять малоймовірною можливість того, що в Антарктиді колись могла існувати якась цивілізація.

Recent Posts

Хто би міг подумати

Конопля - це одна з найдавніших технічних культур людства. З її волокон плетуть мотузки, роблять тканину, з насіння отримують олію.Читати…

5 години ago

Целюлоза технічної коноплі і джут для упаковки

Джут і коноплі - це цінні технічні культури, що обробляються для отримання волокна і насіння. Джутову і конопляну целюлозу з…

5 години ago

Салат туриста

Салат туриста - це рецепт консервації з перловою крупою з овочами. Відмінно зберігається при кімнатній температурі. Можна вживати як доповнення…

9 години ago

Салат «Знахідка» на зиму

Салат «Знахідка» - смачна закуска з кабачків та квасолі на зиму, відмінно підходить до відвареної картоплі або макаронів, вдалий гарнір…

16 години ago

Паста Болоньєзе

Болоньєзе - м'ясний соус зі свіжими тальятелле (різновид локшини), який традиційно готують в Болоньї. Менш традиційним є соус з макаронами…

1 день ago

Мак снодійний

Хімічний склад маку снодійного, Дія маку снодійного, Способи застосування маку снодійного, Протипоказання.Читати далі Мак снодійний

2 дні ago