12 дивних речей, які викинуло на берег

12 дивних речей, які викинуло на берег
Мухобійки

Хто не любить прогулянки морським пляжем? Дихати свіжим морським повітрям, слухати, як хвилі розбиваються об берег. Однак під час такого променаду можна знайти безліч неймовірних речей. І деякі зі знахідок можуть навіть зіпсувати прогулянку узбережжям.

Трапляється, вантаж з кораблів опиняється за бортом, і тоді чого тільки не потрапляє в море, а потім на берег. У 2012 році жителям одного з міст Аляски пощастило: вони на все життя запаслися мухобійками.

Кістка стародавнього мамонта

12 дивних речей, які викинуло на берег
У 2007 році на пляжі Суффолка (Англія) маленька собачка по кличці Дейзі знайшов гігантську кістку. Це кістка мамонта, вагою близько 4 кілограмів. Ще й досі не з’ясували, звідки кістка мамонта з’явилася на березі, але фахівці припустили, що їй понад мільйон років.

Кракен

12 дивних речей, які викинуло на берег
Гігантські кальмари в довжину іноді перевищують 20 метрів, тому їхні тіла, викинуті на берег, виглядають досить вражаюче. А ось коли їхня кількість перевищує десятки, то це взагалі вже схоже на апокаліпсис. У 2005 році на берег Каліфорнії вимило сотні мертвих кракенів. Вчені так і не дізналися, що саме стало причиною масової загибелі цих глибоководних істот.

Чупакабра

12 дивних речей, які викинуло на берег
На пляжі Сан-Дієго в 2012 році знайшли труп чудовиська з зубами – чимось нагадує замученого собаку, але з великими кігтями на коротеньких ніжках. Незабаром всі світові ЗМІ облетіла новина, що знайдено чупакабру. Однак зоологи все-таки спростували припущення місцевих жителів і розповіли, що це звичайний опосум.

Гігантський морський змій

12 дивних речей, які викинуло на берег
Це змієподібне чудовисько досить часто опиняється на березі після шторму. В 2013 році плавці на березі Іспанії знайшли п’ятиметрового оселедцевого короля, тіло якого вже майже розклалося, тому ідентифікувати його було дуже складно. Ця напівглибоководна риба зустрічається в теплих і помірно теплих водах Тихого, Атлантичного і Індійського океанів. Оселедцеві королі зазвичай до 5,5 м довжиною при вазі 250 кг, але зафіксовано екземпляри до 11 метрів довжиною, за непідтвердженими даними навіть 17 метрів.

Гігантське око

12 дивних речей, які викинуло на берег
Ніщо не зіпсує так романтичну прогулянку, як гігантське очне яблуко. Саме його знайшли на березі Флориди в 2012 році. Звичайно ж, знахідку відразу приписали до гігантського монстра, проте біологи провели ряд досліджень і з’ясували, що око належало меч-рибі.

Атака LEGO

12 дивних речей, які викинуло на берег
У 1997 році вантажний корабель Tokio Express загубив 62 контейнери. За спогадами екіпажу, судно вразила гігантська хвиля-вбивця. Це поодинокі хвилі великих розмірів, появу яких досить складно передбачити. Серед втраченого був один контейнер з LEGO, в якому перевозили понад 5 мільйонів деталей. Тисячі фігурок LEGO збирали в перші дні після катастрофи на березі британського Корнуолла, однак і сьогодні величезна кількість фігурок плаває у Світовому океані. Час від часу їх виносить на берег після шторму. Цікаво, що саме цей вантаж LEGO був морської тематики: тобто у морській воді опинилися іграшкові восьминоги, дельфіни, LEGO-водорості і навіть пірати.

Бомбардування бананами

12 дивних речей, які викинуло на берег
У 2007 році до дивних знахідок на березі Нідерландів додалася ще одна — тисячі бананів. Узбережжя островів Терсхеллинг і Амеланд просто були усіяні фруктами, які втратив вантажний корабель в черговий шторм. Фрукти передали в місцеві зоопарки.

Гігантський LEGO-чоловічок

12 дивних речей, які викинуло на берег
У 2008 році на берег Нідерландів вимило 45-кілограмову фігуру LEGO-чоловічка. Тобто цей LEGO-герой довго плавав неосяжними морськими просторами, поки не приліг відпочити на сонячному березі. До речі, це одна з тих перших гігантських фігурок, що створили в LEGO.

Кросівки з моря

12 дивних речей, які викинуло на берег
Вантажний корабель, що прямував у Гамбург, потрапив в шторм недалеко від Нідерландів і загубив в морі кілька контейнерів, серед яких був контейнер із взуттям. В результаті тисячі пар кросівок вимило на острів Терсхеллінг (Нідерланди). Розказують, що сотні людей поспішили на пляж, щоб знайти для себе пару спортивного взуття.

Чіпси, але вже не такі хрусткі

12 дивних речей, які викинуло на берег
У 2006 році корабель загубив контейнер з чіпсами Doritos. Незабаром тисячі пачок чіпсів вимило на берег Північної Кароліни в США. До речі, багато упаковок серед них залишилися неушкодженими.

Медузи

12 дивних речей, які викинуло на берег
Медузи настільки легкі створіння, що вітер і течія визначають напрям їхнього плавання. Тому досить часто через це вони опиняються на березі. Так, у 2014 році тисячі медуз велєлла було викинуто на пляж США, який зробився схожим на килим зі здутих повітряних куль. Подібне сталося і в 2017 році.

Гумові каченята

12 дивних речей, які викинуло на берег
В 1992 році, мандруючи просторами Тихого океану, вантажний корабель під час шторму загубив контейнер. Випадково чи ні, але в контейнері були іграшки для ігор у воді: качки, жаби, черепахи. І тепер вже майже чверть століття ці жовтенькі каченята плавають тепер просторами океану. Деякі з каченят за цей час пропливли вже 25 тисяч кілометрів і побували навіть в Арктиці.