13 страшних інженерних інструментів

13 страшних інженерних інструментів
Розподільні пристрої високої напруги

Будівельники, як і інженери, представляються злими геніями повсякденності, що створюють страшні, навіть жахливі інструменти, на які іноді без тремтіння важко глянути – незрозуміло, як вони ще й користуються ними день у день.

13. Розподільні пристрої високої напруги (РУВН). Ці страшнуваті на вид переплетіння веж, рам, опор і проводів ви частенько бачите, проїжджаючи через непривабливі для життя частини міста. РУВН використовуються для управління потоком електроенергії міста. Високовольтна комутаційна станція, яка сьогодні вже значною мірою автоматизована, може вміщати понад мільйон вольт електрики. Ви повинні розуміти, що в разі відсутності автоматизації, така міць у секунду може підсмажити електрика будь-якого ступеня доступу. І ви маєте рацію, не варто заходити в це страшне місце.

13 страшних інженерних інструментів
Caterpillar 797F

12. Caterpillar 797F. Як і інша землерийна техніка, цей разюче величезний монстр використовується в гірничодобувній промисловості, де звичайні рудокопи не справляються. Caterpillar 797F в прямому сенсі цього слова може перевезти гори: двигун – 4000 к.с., операційна вага (брутто) – 1,4 млн фунтів, вантажопідйомність – 400 тонн. CAT 797F, щоб набрати крейсерську швидкість (65 км за годину), має сім передач. Все, що буде стояти у нього на шляху, стане археологічною знахідкою. Єдине питання, яке виникає, коли на тебе котиться така махина, чи встигнеш зібратися з силами, щоб втекти?

13 страшних інженерних інструментів
Манекени для краш-тестів

11. Манекени для краш-тестів. Формально вони називаються «антропоморфними випробувальними пристроями» (ATD). Якби не ці браві хлопці, люди продовжували б їздити на картонних автомобілях і розбиватися після кожної аварії. Як ви здогадалися, автовиробники проводять краш-тести з використанням цих максимально схожих своєю конструкцією на людей манекенів. Їм зовсім не боляче, але клінічно вони дуже страждають. На основі їх мук і страждань складається спеціальна таблиця, яка відображає безпеку автомобіля» на випадок аварії.

13 страшних інженерних інструментів
Роботи BigDog

10. Роботи ВігДог. Як правило, роботів придумали для імітації діяльності людини. Їх задумували потужними, точними, вмілими. Але у роботів немає душі, їх діяльність обмежена визначеними функціями.
Що можна сказати про собак? Вони швидкі, гнучкі і непередбачувані. Поєднання інженерських умінь і симуляція собаки призвело до створення нешкідливого радіокерованого мула, якому не потрібно боротися з інстинктами, ходити на повідку і кидатися на людей. BigDog створений для того, щоб допомагати військовим переносити важкі вантажі на пересіченій місцевості, де навіть техніка пройти не в змозі. До речі, розробка входить в один з найцікавіших проектів DARPA.

13 страшних інженерних інструментів
Робот TALON

9. Робот TALON. Функція робота від QinetiQ проста: серія роботів TALON повинна розпізнавати і знешкоджувати саморобні вибухові пристрої, бути очима, вухами і руками солдат в сценаріях, коли людські очі, вуха і руки можуть піддаватися ризику. Робот відмінно впорається з вибуховими пристроями, хімічними реагентами та іншими небезпечними для людини штуками. Робот TALON, вагою 60-100 кг, оснащений цілим арсеналом сенсорів, може пересуватися по щебеню, в воді не тоне і у вогні не горить. В інструкції із застосування робота описується ситуація, коли робот TALON виявився в одній будівлі з терористом-смертником і пережив вибух і крах будівлі. Судячи з усього, робота створили на випадок апокаліпсису. Якщо ви побачите одного з них, ви обов’язково злякаєтеся, тому що поява TALON на горизонті може говорити тільки про одне: навколо дуже небезпечно. Краще бігти в протилежному напрямку.

13 страшних інженерних інструментів
Роторний екскаватор Bagger 293

8. Роторний екскаватор Bagger 293. Роторний екскаватор Bagger 293 має висоту 30 поверхів, вагу 14200 тонн. Для мотоцикла, який проїжджає повз, ця машина на вид зможе розрізати планету навпіл. Bagger 293 може їхати зі швидкістю 6,5 км за годину і є найбільшим наземним транспортним засобом, з коли-небудь побудованих. На кормі у «Баггера» не лезо і не болгарка, а коло ковшів, які можуть перелопачувати 2,5 млн кубометрів землі щодня. Сьогодні цей монстр возиться в кар’єрі біля німецького Гамбаха, де тихенько видобуває лігніт. Проте машину можна легко модернізувати, перетворивши в руйнівника планет.

13 страшних інженерних інструментів
Суперкомп’ютери

7. Суперкомп’ютери. Ірраціональний страх, який викликають суперкомп’ютери, схожий на те, як лякають роботи живу істоту. Хоча комп’ютери складно назвати страшними – ми майже зрослися з ними, але зараз інженери з великим успіхом «навчають» комп’ютери бути кращими за людей. Суперкомп’ютер Blue Gene від IBM використовується для часткової симуляції кори головного мозку людини; у деяких з його допомогою вийшло імітувати цілий мозок щура. Як далеко це може зайти, невідомо, але люди вже бояться, як боялися і раніше – інакше сюжет «Термінатора» був би нудним.

13 страшних інженерних інструментів
Реактивні двигуни

6. Реактивні двигуни. Реактивний двигун – ще одна річ, до якої п’яного електрика краще не підпускати: представляє широкі можливості для випадкового самогубства. На обох кінцях у реактивного двигуна погані новини: паяльна лампа на 900 градусів Цельсія з одного боку і секундне вакуумне «засмоктало» з іншого. Навіть якщо успішно прикріпити реактивний двигун до літака, будь-яка помилка пілота призведе до швидкої, видовищної і без двох хвилин смерті.

13 страшних інженерних інструментів
Глибоководні платформи для буріння нафтових свердловин

5. Глибоководні платформи для буріння нафтових свердловин. Єдине, що менш приємно, ніж опинитися поруч з нафтовою платформою, яка вибухнула і горить, це, напевно, застрягти на глибині 4 км під поверхнею океану. У нафтових платформ є репутація любителів робити дві речі – випускати тисячі галонів сирої нафти в місцях проживання риб і загорятися – а про те, що вони можуть вибухнути через витік газу, перевернутися в бурю, потонути і піддатися нападу терористів або піратів, зазвичай замовчують.

13 страшних інженерних інструментів
Плавикова кислота

4. Плавикова кислота. Фтористоводнева кислота (плавикова кислота) так само, як і вода, є рідиною. Розлити її, як воду, теж можна. Ось тільки за загальновизнаними даними, навіть невеликий сплеск концентрованої HF може бути смертельним через швидке поглинання кислоти. Серйозні опіки можуть з’явитися через 12 годин, а іноді навіть через добу. Навіть ваш найлютіший ворог не заслуговує такої долі.

13 страшних інженерних інструментів
Супутники-шпигуни

3. Супутники-шпигуни. З минулого тижня на орбіті планети – тисяча сімдесят один супутник, невідомий відсоток з яких спостерігає за вами в будь-який момент. Технічно, якщо ви не військовий об’єкт, шанси на те, що це супутник-шпигун, не такі високі, але все одно залишається досить місця для очей, які можуть спостерігати за вашими прийомами сонячних ванн. На щастя, є можливість сховатися від випадкових спостережень, але від Google Earth і її випадкових спостерігачів не втекти.

13 страшних інженерних інструментів
Ядерні реактори

2. Ядерні реактори. Переваги ядерної енергетики мають досить великий список: відсутність викидів в атмосферу, зниження впливів на навколишнє середовище (у порівнянні з іншими видами енергетики), дешева енергія – навіть дешевше, ніж більшість альтернативних джерел електроенергії. Однак ядерні реактори заробили свою славу, розщеплюючи атоми і випускаючи величезну кількість енергії. Ризик – величезний. Випромінювання не дружить з людським тілом, і навіть не дивлячись на численні захисні шари навколо радіоактивного об’єкта, шанси малі, але вони є. А ще є SL-1, Чорнобиль і Фукусіма, як пам’ятники людському ризику.

13 страшних інженерних інструментів
Пристрої уявного контролю

1. Пристрої уявного контролю. Група дослідників, з’ясувала, як управляти рухом тарганів за допомогою електричних імпульсів, і стала управляти комахами за допомогою своєрідних поводів. Можна навіть додаток на смартфон скачати. Дуже скоро технологія буде доступна на комерційній основі.

Залишити коментар