Категорії
Різне

3D-друк частин реактивних двигунів

Технологія 3D-друку стала неймовірно популярною. З кустарного виробництва вона починає потихеньку знаходити індустріальні масштаби, переходячи від виробництва пластикових брязкалець для хіпстера до виробництва частин реактивних двигунів. Знаменитий виробник останніх, компанія Rolls Royce, оголосила про те, що збирається почати виробництво деяких частин реактивних двигунів для літаків на основі технології 3D-друку.

Насправді 3D-друк відомий в індустрії вже не один десяток років, але до недавнього часу існував він лише на папері – на рівні дизайну і концепцій для швидкого виробництва прототипів.

«3D-друк відкриває нові можливості і новий простір для дизайнерської думки», – каже Хеннер Уапенханс, глава відділу технічної стратегії в компанії Rolls Royce, в інтерв’ю Financial Times. – Завдяки процесу 3D-друку ви отримаєте відмінний інструмент для створення форми. Ви зможете створити практично будь-яку форму, яку вам потрібно».

До недавнього часу подібні технології для впровадження їх в масштаби на рівні індустрії були дуже затратними. Та й швидкість такого виробництва була незначною, особливо в умовах виробництва реактивних двигунів, яке коштує шалених грошей і неймовірної кількості часу, що вже є критичним фактором.

Складності використання 3D-друку в аерокосмічній індустрії для створення необхідних частин не викликані будь-якими обмеженнями, що накладаються таким виробничим процесом. Використовуючи 3D-друк, частини для реактивних двигунів можна створювати саме такими, якими їх бачить інженер. Робити їх легкими і міцними, не жертвуючи якістю. Крім того, за рахунок 3D-друку Rolls Royce зможе створювати тільки ті частини, які потрібні в даний час. Як правило, на дрібноштучну збірку компонентів, яка сама по собі є дуже складним виробничим процесом, іноді йдуть місяці.

Завдяки 3D-друку, частини реактивних двигунів можна буде запускати у виробництво практично відразу після того, як вони успішно пройдуть фазу тестування. І що не менш важливо, зміни в технічних характеристиках частин при такому підході не вимагатимуть ніяких змін на виробничих лініях і в обладнанні для їх виробництва.

Залишити відповідь