Категорії
Різне

5 зелених технологій, які змінять світ найближчим часом

Якщо ви виступаєте за очищення планети, тому, напевно, в захваті від вітряних станцій і електромобілів Tesla. Але у виробництві електрики вже доступні інші новітні технології, які найближчим часом зможуть зробити світ більш ефективним, не забруднюючи його.

Інновації в області акумулювання енергії, інтелектуальних електромереж і технологій з виробництва електрики торкнуться всіх елементів ланцюжка, що тягнеться від джерела до споживача. Нові технології в сфері накопичення і зберігання енергії збільшать можливості сонячної і вітрової енергетики, які втрачають через витрати на батареї для зберігання накопиченої енергії.

Розумні електромережі регулюватимуть постачання електрики, захищаючи споживачів від раптових відключень. Досягнення у виробництві електрики дозволять збільшити ефективність використання добутих видів палива та інших джерел енергії.

Ось п’ять технологій, які можуть в найближчі роки змінити енергетичну галузь до невпізнання.

1. Паливні елементи. Виробники вантажних автомобілів Kenworth (NASDAQ: PACCAR [PCAR]), Toyota (TSE Tokyo Stock Exchange: Toyota Motor Corp 7203) і UPS (NYSE: United Parcel Service [UPS]) активно працюють над технологією паливних елементів. Вона дозволить двигуну працювати на суміші водню і кисню, викидаючи в атмосферу водяну пару і випромінюючи тепло. Сучасні способи виробництва водню як і раніше залежать від викопного палива, проте незабаром їм на зміну прийдуть відновлювальні види палива.

Автомобілі на паливних елементах будуть екологічно чистою альтернативою сучасним рішенням в галузі вантажних перевезень. У Європі до 2020 року вже планують випускати по 50 тисяч таких паливних елементів. Лідером на цьому ринку вважається британська компанія Intelligent Energy (LSE: IEH. LSE).

Директор з виробництва Річард Перт каже: «Автомобілі на водневому паливі доступні вже сьогодні, але, щоб залучити споживача, необхідно забезпечити універсальність, технологічність і конкурентоспроможність водневих паливних осередків в майбутньому».

5 зелених технологій, які змінять світ найближчим часом
Паливні елементи

2. Літій-повітряні батареї. Над цими акумуляторами, також званими літій-кисневими, з моменту появи електромобілів працюють лабораторії по всьому світу.

За даними журналу Science Daily, масовому поширенню технології поки заважають два недоліки: непередбачувані короткі замикання і швидка втрата ємності, однак над ними вже працюють вчені університетів світу.

3. Розумні електромережі першого покоління. Перший крок у створенні надійної і гнучкої мережі вимагає установки комп’ютеризованих лічильників у всіх будинках. Вони будуть в реальному часі передавати інформацію про використання електрики постачальнику, дозволяючи йому підлаштовуватися під поточні потреби мережі.

На даний момент такі країни, як Великобританія, зазнають труднощів з впровадженням технології в національну інфраструктуру.

США почали переходити на розумні мережі в 2007 році, створивши робочу групу для забезпечення синхронного введення нової технології. Поки процес йде повільно, проте в деяких невеликих містах вже реалізовані пілотні проекти «мікромереж», що дозволить споживчому попиту стимулювати подальше впровадження цієї технології.

5 зелених технологій, які змінять світ найближчим часом
Літій-повітряні батареї

4. Приливні турбіни. Ці підводні турбіни отримують енергію від руху хвиль. Поки технологія не отримала особливого поширення. В останні місяці Каліфорнія (колиска приливної енергетики) призупинила реалізацію нових проектів, через протести рибалок і ряд нещасних випадків.

Втім, наукові розробки в цій галузі тривають. Нещодавно компанія Scotrenewables Tidal Power повідомила про запуск нової недорогої турбіни біля берегів Шотландії. За заявою виробника, ця «найбільша і найпотужніша» турбіна подібного типу здатна генерувати більше 2 МВт електроенергії. Складна опора дозволяє переводити електростанцію в режим транспортування, забезпечуючи рухливість і гнучкість розміщення, що напевно сподобається місцевим рибалкам.

5. Космічна геліоенергетика. З 1970-х вчені і фантасти говорять про космічні електростанції. Але комерційному втіленню цієї ідеї заважає висока вартість доставки сонячних панелей та іншого обладнання на орбіту. Крім того, неясно, яким саме чином перенаправляти зібрану енергію на Землю.

Наземні геліостанції підключені до місцевих електромереж, але для ефективної передачі енергії неможливо з’єднатися проводами з супутником. Тому сьогодні вчені зайняті розробкою технології передачі енергії на відстань, подібно до бездротової зарядки майбутнього iPhone 8.

Всі ці інноваційні технології взаємопов’язані: прогрес в області літій-повітряних батарей прокладе шлях до успіху електромобілів, які будуть заряджатися електроенергією, що надходить від приливних або космічних електростанцій. Це є маленький крок для науки і гігантський стрибок для людства.

Залишити відповідь