7 планет Сонячної системи в листопаді

7 планет Сонячної системи в листопаді
Марс і Уран в листопаді

Усі сім планет поза межами Землі буде видно в нічному небі. Всі планети, крім Нептуна та Урану, будуть помітні неозброєним оком. Останніх два небесних тіла можна розгледіти в бінокль або невеликий телескоп відразу після настання темряви.

Венера, яка буде третім за яскравістю небесним тілом після Сонця і Місяця, і Меркурій будуть найкраще проглядатися на ранковому небі незадовго до світанку. Щоб знайти Меркурій, знадобиться спочатку знайти Венеру, а потім поглянути вниз ближче до горизонту. Марс і Юпітер з’являться на небі з настанням ночі. При цьому Червона планета буде виглядати як найяскравіша зоря східної половини неба, а Юпітер – західної.

Приблизно в п’яти градусах на схід від Юпітера, або на відстані двох пальців на витягнутій руці, буде видно Сатурн. Щоб розгледіти його кільця, потрібен бінокль.

Обидві планети – одна біля одної, хоча між ними мільйони кілометрів, буде видно на південно-західному небі відразу після заходу Сонця. При цьому два газових гіганти продовжать зближуватися для спостерігача із Землі аж до зимового сонцестояння в грудні. Майже протягом всього листопада поруч з Юпітером і Сатурном буде світити нам яскравим своїм світлом вечірній Марс. Його блиск протягом місяця буде варіюватися від -2 до -1 зоряних величин.

7 планет Сонячної системи в листопаді
Венера в листопаді
7 планет Сонячної системи в листопаді
Планети Сонячної системи в листопаді
7 планет Сонячної системи в листопаді
7 планет Сонячної системи буде видно до середини листопада