8 рецептів домашнього вина

Рецепти домашнього вина
Вино - алкогольний напій (міцність: натуральних - 9-16% об., кріплених - 16-22% об.), одержуваний повним або частковим спиртовим бродінням виноградного соку (іноді з додаванням спирту та інших речовин - так зване «кріплене вино»).

Вино з білого винограду,
Вино без цукру,
Вино з недостиглого винограду,
Вторинне вино з ягідної макухи,
Сухе вино,
Червоне вино,
Вино з виноградного соку,
Вино з кислого винограду.

Осінь щедро обдарувала нас ягодами і фруктами, які в ході таємничого процесу виноробства можуть перетворюватися в напій, насичений багатством смаків та ароматів. Приготувати або, краще сказати, створити домашнє вино може кожен. Напій, що буде неповторною прикрасою вашого святкового столу, можна зробити навіть з недозрілих ягід, виноградного соку або макухи. Головні секрети приготування вказані нижче, в рецептах.

Вино з білого винограду. Чудове вино з неповторним ароматом і приємним прозоро-бурштиновим кольором.

Складові для вина з білого винограду:
– 10 кг винограду (сортів «Шардоне», «Совіньйон Блан», «Рислінг», «Піно Блан»),
– цукор – 3 кг.

Приготування вина з білого винограду. Виноград роздавити до отримання соку і залишити при кімнатній температурі на 5 днів, періодично помішуючи ягідну масу. Потім процідити і злегка віджати відстояний сік через марлю в чисту ємність, додати цукор за смаком (залежно від кислості винограду і бажаного смаку готового напою). Бутель закрити гідрозамком чи гумовою рукавичкою і залишити на 3 тижні бродити.

Після закінчення бродіння вино акуратно процідити, щоб не потривожити осад, розлити в пляшки, закупорити і помістити в прохолодне місце на місяць для витримки.

Вино без цукру. Щоб вино вийшло смачним і не кислим, не обов’язково в нього додавати цукор.

Складові для вина без цукру:
– виноград солодких сортів, наприклад, «Мускат білий», «Шардоне».

Приготування вина без цукру. Відібрані ягоди роздушити і дати відстоятися протягом 12-18 годин в прохолодному місці, а потім профільтрувати і видалити мезгу. Отриманий сік перелити в ємність, закрити затвором і залишити при кімнатній температурі бродити на 3 тижні. Потім перелити молоде вино в чисту ємність, щільно закрити і залишити ще на 3 тижні добродити.

Витримане вино знову перелити в чистий бутель, закупорити і залишити ще на 1 місяць, після чого знову перелити, знявши з осаду. Якщо вино залишилось каламутним, помістіть його в темне місце з температурою від 0 ° С до 6 ° С на пару тижнів – за цей час утвориться осад. Готове вино розлити в пляшки і помістити на зберігання в льох.

Вино з недостиглого винограду. З трохи недозрілого винограду можна приготувати солодке десертне вино.

Складові для вина з недостиглого винограду:
– недозрілий виноград,
– цукор,
– вода,
– винні дріжджі.

Приготування вина з недостиглого винограду. Ягоди відокремити від гребня грона і роздушити. Отриману мезгу підігріти до 60 ° С, потім остудити до кімнатної температури, процідити і віджати виноградний сік. Отриманий сік за смаком розбавити водою, додати цукор і підготовлену за інструкцією на упаковочці закваску з дріжджів. Ємність з соком закрити затвором або гумовою рукавичкою і залишити бродити при температурі близько 20 ° С на 1-2 місяці.

Вино акуратно зняти з осаду, додати ще цукру (100-150 г на 1 л рідини), перемішати, розлити в пляшки, закупорити і помістити для дозрівання при кімнатній температурі на 2 місяці.

Вторинне вино з ягідної макухи. Макуха – це віджаті роздавлені ягоди винограду, з яких можна приготувати «петіо» – слабкоалкогольне легке вино.

Складові для вина «петіо»:
– макуха – 7 л,
– цукор – 1 кг,
– води – 5 л.

Приготування вина «петіо». Розчинити у воді 800 грамів цукру і залити отриманим сиропом макуху. Суміш розмішати і перелити в бутель. Закрити гідрозамком чи гумовою рукавичкою і помістити в темне тепле місце на 2 тижні (у першу добу суміш перемішайте 2 рази). Потім вино процідити і віджати мезгу в чисту ємність, добавити залишений цукор і залишити ще на 1-1,5 місяці.

Готове вино зняти з осаду за допомогою трубки, за бажанням можна додати ще цукру або спирту для міцності. Вино розлити в пляшки і помістити зберігатися в темне прохолодне місце. Через 3 місяці витримки вино можна дегустувати.

Сухе вино. Для приготування сухого вина використовуйте виноград з вмістом цукру до 20%.

Складові для сухого вина:
– чорний або білий виноград.

Приготування сухого вина. Ретельно відібраний виноград роздавити і залишити відстоюватися в теплому місці на 3-5 днів для темного винограду або на добу – для білого, поки роздавлені ягоди (мезга) не піднімуться на поверхню. Сік процідити, мезгу віджати через марлю. Все перелити в ємність з вузьким горлечком, закрити гумовою рукавичкою або гідрозамком і залишити сік бродити 10-25 днів при кімнатній температурі.

Коли закінчиться бродіння, вино перелити в чисту ємність, не потривоживши осад, і поставити дозрівати в темне прохолодне приміщення на 1 місяць (для білого вина) або на 2-3 місяці (для червоного).

Червоне вино. Зріле червоне вино, приготоване з дотриманням технологій, багате ароматним, насичене кольором і яскравим смаком.

Складові для червоного вина:
– 5 кг свіжого винограду (сортів «Піно Нуар», «Мерло», «Каберне Совіньйон», «Ізабелла»),
– цукор – 1,5 кг.

Приготування червоного вина. Ягоди перебрати (видалити гребінь грона, неякісні ягоди) і роздушити. Виноградний сік процідити, перелити в каструлю і злегка підігріти, щоб розчинити в ньому 750 г цукру. Віджаті ягоди помістити в бутель, залити підсолодженим соком, накрити марлею і залишити в темному теплому місці на днів п’ять.

Ягідну масу помішуйте двічі на добу. Потім процідити, ягідну масу віджати в чисту ємність, додати цукор, що залишився, перемішати, закрити водяним затвором або гумовою рукавичкою. Залиште в затемненому теплому місці на 3 тижні.

Молоде червоне вино, як тільки закінчиться процес бродіння, перелити в чисту ємність, намагаючись не потривожити осад, що випав, закупорити і залишити в прохолодному місці ще на місяць настоюватися. Кожні 10 днів місяця вино переливають в чисту ємність, знімаючи з осаду. Після чого бутель з червоним вином зберігають в холодильнику ще протягом не менше місяця.

Вино з виноградного соку. Смачне домашнє вино готують також вже з готового виноградного соку.

Складові для вина з виноградного соку:
– виноградний сік – З л,
– цукор – 800 г,
– дріжджі сухі – 1,5 ч. л.,
– вода – 4 склянки.

Приготування вина з виноградного соку. Цукор розчиніть в кип’яченій теплій воді, додайте виноградний сік і розчинені в 1 ст. л. теплої води дріжджі. Добре перемішайте, перелийте в бутель, закрийте гумовою рукавичкою і залиште в теплому місці приблизно на 24 доби. Коли опаде рукавичка, вино процідіть, розлийте в пляшки і смакуйте.

Вино з кислого винограду. З дрібного синього винограду, який зазвичай вирощують садівники-любителі, можна приготувати цілком гідне вино.

Складові для вина з кислого винограду:
– виноград – 5 кг,
– цукор – 2 кг.

Приготування вина з кислого винограду. Ягоди перебрати і роздушити в емальованому посуді. Сік вичавити, мезгу віджати в банку або бутель, заповнивши ємність на 2/3. Закрийте водяним затвором і помістіть в прохолодне місце на 2-3 місяці.

Після закінчення зазначеного терміну рідина можна процідити, знявши з осаду, і вживати як сухе столове вино. Або ж додати цукор, закупорити пляшку і залишити ще на 1 місяць. Готове вино акуратно зніміть з осаду, розлийте по пляшках і зберігайте в погребі чи холодильнику.