А чи знали ви?

А чи знали ви?
Офіси Києва

Основою української економіки є багатогалузева промисловість, сільське господарство і сфера послуг. Але це лише 47-ма в світі за рівнем ВВП економіка.

А чи знали ви, що:

– Україна продає модельне взуття торгівельної марки Braska в Італію, яка славиться на весь світ власними брендами. І не лише в Італію, але й у Німеччину, Францію, Британію, США та десятки інших країн. Взуття Braska видають за британське, але насправді володіє торгівельною маркою підприємець з київської Троєщини. Сьогодні 40% взуття Braska виробляють в Україні для місцевого споживача, а 60% – за кордон. Найцікавіше, що є й інші подібні, наприклад, Luciano Carvari, Blink тощо, що починалися як «бренди-перевертні», тобто шили їх в Україні під виглядом іноземних марок, а тепер їх із задоволенням носять європейці.

– Український сир і масло вершкове продають в Голландії. І не лише в Голландії, але й в Данії, яка саме славиться своїм вершковим маслом. А ще українським сиром торгують в Казахстані, Єгипті, Молдові та Об’єднаних Арабських Еміратах. В минулому році з України експортували майже 8 тисяч тонн сиру і 470 тонн вершкового масла. А ще трохи про органічну продукцію. А чи відомо вам, що українська компанія «Organic Milk» з міста Баранівка Житомирської області возить органічні сири, йогурти та інші «молочні смаколики» до Еміратів літаками?
І це не єдина молочна компанія – їх в Україні дев`ять.

– Один зі світових елітних брендів меблів – український. Виробляє ці меблі ПП Меблева фабрика «Мірт» (Новоград-Волинський Житомирської області). Меблі та дерев’яні елементи декору з натуральної коштовної деревини з України можна побачити в іноземних посольствах, офісах та домівках відомих бізнесменів, в ресторанах та готелях Євросоюзу, Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ тощо. Серед постійних замовників замовників – великі міжнародні компанії, такі як Marriott International зі штаб-квартирою в США, що керує роботою 6080 готелів.

– Українська компанія «Айсберг» (Одеса) – один з найкращих світових виробників холодильних вітрин. Холодильне обладнання від цієї компанії справно працює в супермаркетах, гіпермаркетах та дрібних магазинчиках Німеччини, Італії, Британії, Австралії, Ісландії та ще 22 країн світу. А починали вони з імпорту холодильників з Німеччини, Італії, Британії.

– Серед вітрильних яхт у світі успішно конкурують з відомими європейськими та американськими виробниками українські – Black Sea Yachts shipyard та Fifth Ocean Yachts з Миколаєва, «Вітрила України» з Херсону та ще шість українських виробників продають свою продукцію в Канаду, Швецію тощо.

– Українські лижі та сноуборди популярні у Європі. Кожен другий сноуборд або пара лиж в Австрії, Британії, Німеччині, Франції з України. Лідером є СП «Фішер-Мукачеве», що виробляє 180 моделей спортивно-бігових лиж і 130 моделей гірських лиж. Фабрика поставляє на ринок не тільки продукцію марки Fischer, а й інших брендів, зокрема, Scott Usa, Stöckli, Tecno Pro, Hagan, Rossignol, Alpina, Splitkein, Tecno. Тільки за минулий рік Україна поставила до ЄС 731,4 тисяч одиниць цього товару.

– Україна є третьою в світі з постачанню бджолиного меду. Супермаркети Франції, Німеччини, Бельгії, Еміратів, Італії добре знайомі з українським солодким продуктом. Також Україна займає почесне третє місце з експорту курятини до країн ЄС.

– Сигарети та сигари з України продають в Японії, а в Європі – вино. І не лише в Європі. За два останні роки експорт українського вина зріс удвічі. Про шоколад та цукерки промовчимо – і так всім відомо.

– А ще в Європі носять джинси та інший одяг знаменитого німецького бренду Brax, який шиють на фабриці Lesya у Новограді-Волинському. В числі продукції фабрики «Леся» – ексклюзивні сукні, туніки, спідниці, жіночі костюми тощо. Воно не з Парижу.