Аеробіка від робота-павука

Аеробіка від робота-павука
Гексапод Z6

До дня, коли в наших будинках з’являться описані в фантастичних творах персональні роботи-помічники вже не так далеко. Сьогодні вже є безліч прикладів використання машин в різних робочих сферах, наприклад, в якості інспекторів на електростанціях. Відбувається розробка людиноподібних роботів і роботів, здатних змінювати свої форми, літаючих роботів. Гонконгівська компанія Robugtix представила свою нову розробку у вигляді запальної аеробіки від робота-павука.

Аеробіка від робота-павука
Модель Z6

Компанія Robugtix вирішила показати свою нову розробку – універсального роботизованого Ходуна, досить компактного щоб поміститися у сумочці, але при цьому здатного переносити вантажі і виконувати інші покладені на нього завдання.

Robugtix займається розробкою реалістичних восьминогих роботів-павуків уже кілька років. Ще в 2013 році було відомо про модель павука T8, після чого компанія представила ще кілька інших модифікацій цієї машини. Сьогодні Robugtix вирішила розширити сферу своїх інтересів і переключилась з розважального напрямку на більш професійний. І в днями представила модель Z6.

Розміри нового робота в складеному стані становлять 20 x 23 x 13,7 см. У такому вигляді його можна легко перенести в потрібне місце, а потім розкласти, поставивши його на 6 зчленованих між собою ніг, встановлених на центральний прямокутний блок, що збільшить його до 52 x 49 x 17 см.

Z6 можна керувати віддалено, використовуючи спеціальний пульт з дисплеєм, що робить його корисним для спостереження, дослідження, а також в рятувальних операціях та багатьох інших завданнях. Новий гексапод має вбудовану камеру, за допомогою якої може передавати потокове відео в режимі реального часу. Крім того, машина може підійматися (точніше заходити) по сходах, обходити перешкоди, самостійно ставати на ноги при перевертанні, а також протискуватися через вузькі місця, пересуватися шкереберть, по нерівній місцевості і переносити невеликі вантажі.

Розробник заявляє, що швидкість пересування Z6 складає близько 30 сантиметрів в секунду.

У конструкції Z6 використовуються 18 сервоприводів з трьома ступенями свободи на кожну лапу. Крім цього, машина має вбудований акселерометр і гіроскоп, а в кожної кінцівки знаходяться сенсори, що визначають зіткнення з поверхнею. Система працює на базі більш просунутого (в порівнянні зі споживчими варіантами роботів-павуків Robugtix, що вже використовуються) програмного забезпечення Bigfoot Robotics Engine Pro.

«Час роботи від батареї залежить від виконуваних завдань. Зокрема, мова йде про типи і тривалість рухів, а також вагу, яку робот переносить. Наприклад, підйом по сходах вимагає більше витрат енергії, в порівнянні зі звичайним пересуванням по рівній поверхні. Складно назвати конкретні цифри. Під час того ж тестування середній час роботи батареї складав близько години», – коментує співробітник Robugtix Ірен Хан.

Компанія, що розробила Z6, позиціонує свою розробку як модульну платформу, здатну переносити на собі різні легкі предмети, наприклад, веб-камери або спеціальні датчики – в залежності від необхідних завдань. На жаль, на даний момент нічого невідомо про доступність і вартість новинки. Але в якості розради можна помилуватися запальною аеробікою і спритністю новинки Z6 на відео нижче.

Залишити коментар