Аґрус звичайний

Аґрус звичайний

Хімічний склад аґрусу звичайного,
Дія аґрусу звичайного,
Способи застосування аґрусу звичайного.

Аґрус відхилений, аґрус звичайний (Grossularia reclinata (L.) Mill.) – рослина родини Grossulariaceae (аґрусові).

Аґрус звичайний
Сформований кущ аґрусу звичайного

Аґрус звичайний – багаторічний чагарник висотою 60-100 см. Гілки покриті голчастими шипами і простими або 3-роздільними шипами в основі листя. Листя дрібне, округле, 3-5 лопатеве. Квітки аґрусу червоні або зелені, зібрані в китиці. Плоди – гладкі або волосисті зелені, жовті або червоні ягоди з численним насінням.

Аґрус звичайний
Аґрус звичайний, склад рослини

Цвіте аґрус звичайний в травні-червні, плоди дозрівають в липні-серпні.

Зростає аґрус по вологих тінистих лісах і вирощується в садах. Поширений в дикому стані в горах Кавказу і як здичавіла рослина в середній смузі європейської частини материка. Культивується аґрус звичайний в багатьох регіонах.

Для лікування використовують плоди аґрусу звичайного або аґрусу відхиленого. Заготовляють їх у період дозрівання і використовують в їжу в свіжому, вареному і зацукровані вигляді. З плодів аґрусу виготовляють високоякісні наливки, компоти, маринади, вина, мармелад, соки, вельми корисний для харчування хворих і видужуючих після важких хвороб.

Аґрус звичайний
Аґрус звичайний, плоди рослини

Хімічний склад аґрусу звичайного. Плоди аґрусу звичайного містять вітаміни A, B, PP і C (60 мг / 100 г), цукри (глюкоза, фруктоза, сахароза), залізо, мідь, калій, кальцій, магній, фосфор, органічні кислоти (лимонну, яблучну, винну), пектинові речовини, азотисті сполуки, барвник.

Аґрус звичайний
Аґрус звичайний, листя рослини

Дія аґрусу звичайного. Плоди аґрусу звичайного мають жовчогінну, сечогінну, знеболювальну та легку проносну дію. Ягоди аґрусу звичайного також сприяють виведенню радіонуклідів з організму.

У народній медицині відвар плодів аґрусу використовують як загально зміцнювальний, протианемічний, сечогінний, жовчогінний засіб.

Аґрус звичайний нормалізує артеріальний тиск, регулює діяльність шлунково-кишкового тракту, корисний при болях шлунка і кишечника. Вживають аґрус при атеросклерозі, крововиливах, пов’язаних зі зниженою щільністю кровоносних капілярів, при гіпертонії, анемії, захворюваннях нирок і сечового міхура, порушеннях обміну речовин і ожирінні. Протипоказано застосовувати аґрус при виразковій хворобі шлунка, ентеритах, колітах.

Аґрус звичайний
Ягода аґрусу звичайного

Способи застосування аґрусу звичайного:

– приймати по ¼ склянки 4 рази на день як жовчогінний засіб відвар аґрусу: 1 столову ложку плодів аґрусу залити 1 склянкою кип’яченої води, кип’ятити 10 хвилин, остудити і процідити.

Залишити коментар