Категорії

Ахатина гігантська

Ахатина гігантська (Achatina Fulica) – представник наземних черевоногих молюсків сімейства Achatinidae, широко відомий під назвою гігантський африканський равлик або гігантський африканський земляний равлик.

Мешкає в країнах з м’яким тропічним кліматом, наносить серйозні збитки сільськогосподарським культурам і місцевим рослинам, є шкідником сільськогосподарських рослин, особливо цукрового очерету. Ахатина гігантська – входить в сотню найактивніших інвазивних видів, розповсюджує хвороби людини.

Achatina fulica hamillei (African Land Snail)

На сьогодні поширення ареалу ахатини гігантської зупинено завдяки суворим заходам з підтримки карантину. Була відвернена інвазія равликів, що почалася в США. У Європі, де виживання ахатини в природі є неможливим, їх часто утримують в якості домашніх тварин. Їстівні.

Підвиди:
– Achatina Fulica hamillei Petit, зареєстрований у 1859 р.,
– Achatina Fulica rodatzi Dunker – 1852 р.,
– Achatina Fulica sinistrosa Grateloup – 1840 р.,
– Achatina Fulica umbilicata Невілл – 1879 р.

Для ахатини гігантської є рідною Східна Африка, але цей равлик через торгівлю потрапив і в інші частини світу в якості харчового ресурсу і випадкового виведення. Цей вид було знайдено в Сямень (Китай) в 1931 р. Потім равлика знайшли в Pratas (острова Тайваню), потім по всій Індії і Тихоокеанському регіоні, на островах Індійського океану і Вест-Індії.

Achatina Fulica hamillei

У Сполучених Штатах – на Гавайях і у Флориді ведеться викорінення цього виду.

Деякі інвазивні види недавно спостерігалися в Бутані (Gyelposhing, Монгар), де вони почали атакувати сільськогосподарські угіддя та квітники. Вважають, що місцеві собаки, які споживали цього равлика, в результаті загинули.

Achatina Fulica rodatzi (albino)

Дорослий равлик становить понад 20 см в довжину і 7 см у висоту. Оболонка ахатини конусної форми, приблизно в два рази довша, ніж ширша. Напрям навивки оболонки ахатини гігантської спостерігається закрученим або за годинниковою стрілкою (dextral) або проти годинникової (sinistral), хоча перший вид закручування в конус є більш загальним. Забарвлення оболонки сильно варіює і залежить від дієти, але зазвичай переважає коричневий колір.

Achatina Fulica sinistrosa

Батьківщиною гігантського африканського равлика є Східна Африка, спостерігається в Кенії і Танзанії.

Колонії равликів цього виду можуть бути сформовані з однієї вагітної особини. В багатьох країнах реліз в дику природу є незаконним. Тим не менш, цей вид зарекомендував себе і в деяких регіонах з помірним кліматом. Ахатина гігантська може бути активною при 24-29 °C, проте виживають і при падінні температури до 2 °C.

Місце існування в даний час включає більшість регіонів у вологих тропіках, в тому числі на багатьох островах Тихого океану, Південної та Східної Азії, а також Карибського басейну.

Achatina Fulica umbilicata

Гігантських равликів тепер можна знайти в сільськогосподарських районах, в прибережних зонах природних лісів, в лісопосадках, в чагарниках, в районах міста, біля водно-болотних угідь.

Гігантський африканський равлик травоїдний, споживає широкий спектр рослинного матеріалу, фруктів і овочів, іноді їсть навіть пісок, дуже дрібні камені, кістки від туш і навіть бетон в якості джерела кальцію.

Ахатина Lissachatina fulica

Для побудови раковини равликам потрібен карбонат кальцію. У рідких випадках равлики споживають один одного. У неволі їх годують зерновими продуктами, хлібом, печивом і курячим кормом.

Для оптимального росту організм Ахатини гігантської вимагає в своїй дієті близько 18,28% сирого протеїну. Achatina Fulica надає перевагу м’яким рослинам або рослинам, які розпадаються. Молоді особини надають перевагу живим рослинам, а більш старі – мертвим гнилим залишкам. З віком асортимент споживаних в їжу рослин зростає.

Ахатина гігантська, розмноження

В домашніх умовах рекомендовано годувати огірками, гарбузом, кабачками, печерицями, листям салату і іншими м’якими овочами. Обов’язково включення в раціон кальцієвих і білкових продуктів тварин. Іноді в невеликих кількостях можна дати трохи відвареного курячого м’яса без солі.

Маленькі Ахатини гігантські

Категорично не можна давати солоне, копчене, спиртне – летальний результат. Іноді годують відвареною кашею «з трьох злаків» без солі, сумішшю мелених злаків, трав і насіння. Маленьким Achatina Fulica краще давати зовсім трохи м’якої їжі, щоб равлик не задихнувся в їжі.

Ахатина фулика альбіно боді Білий нефрит – Achatina fulica var, White Jades

Для оболонки равлика в раціон потрібно додавати перемелену в пил яєчну шкаралупу, річковий черепашник, кормову крейду і кісткове борошно. Також для раковини дуже корисна сепія, яка продається в зоомагазинах і завжди повинна перебувати в тераріумі.

Чим більше равлику доступно різних джерел кальцію, тим простіше він виростить велику, красиву і міцну мушлю. Необхідне джерело білка – гаммарус, дафнія або зерно-суміші.

Ахатина

Смертельно вживання кухонної солі. Не можна давати цитрусові, гострі і кислі продукти.

Achatina Fulica – гермафродит. Кожна особина має яєчка і яєчники, здатна виробляти сперматозоїди і яйцеклітини. Рідкісне самозапліднення відбуваються тільки в невеликих популяціях. Хоча обидва равлики в парі справно можуть одночасно передавати гамети один одному (двосторонньо), це залежить від розміру і різниці між партнерами. Таким чином спарюються равлики однакового розміру.

Граціозна ахатина гігантська

Равлики різних розмірів злучаються в односторонньому порядку з великими особами, які виконують функції жінки. Як і інші сухопутні равлики, представники ахатини гігантської мають свою шлюбну поведінку – ласки голови і передніх частин один проти одного. Залицяння може тривати до півгодини, фактична передача гамет відбувається протягом двох годин. Переведена сперма може зберігатися в організмі до двох років.

Число яєць у кладці в середньому становить близько 200. Равлик може закладати п’ять – шість кладок на рік з життєздатністю близько 90%.

Статусу дорослого розміру Achatina Fulica досягає приблизно через шість місяців, після чого зростання сповільнюється, але не припиняться. Середня тривалість життя зазвичай становить п’ять або шість років у неволі, але іноді Achatina Fulica можуть жити до десяти років.

Равлик Achatina Fulica rodatzi

Вони більш активні в нічний час. День вони проводять в затишних місцях, зарившись у ґрунті, і активізуються лише через дві години після заходу сонця.

Була доведена наявність у Achatina Fulica довготривалої пам’яті: запам’ятовує все, що відбувалося протягом години, запам’ятовує розташування джерел їжі і може повертатися до них.

Молоді особини більш рухливі і здатні до далеких міграцій. Зазвичай для відпочинку в одне і те ж місце вони не повертаються.

Равлик ахатина

У старих же равликів, навпаки, є постійне місце для відпочинку, звідки вони виповзають в пошуках харчування, не віддаляючись від домівки більше ніж на 5 метрів. При перенесенні равликів в межах 30 метрів, вони все одно повертаються до свого місця.

Гігантський африканський равлик у період сильної посухи здатний впасти в сплячку (aestivating) на строк до трьох років. В цей час він герметизує себе в своїй раковині, виділяючи секрет вапняних з’єднань, який висихає при контакті з повітрям. Це непроникний стан. Так равлик в цей період не загубить воду.

Сніданок Ахатини гігантської

Паразити Achatina Fulica:
– Aelurostrongylus abstrusus, Angiostrongylus cantonensis – викликає еозинофільний менінгоенцефаліт,
– Angiostrongylus costaricensis – викликає angiostrongyliasis,
– Schistosoma Mansoni – викликає шистосомоз, виявлені у фекаліях; Trichuris SPP і Hymenolepis SPP – виявлені у фекаліях,
– Strongyloides SPP – виявлені у фекаліях і в слизовій секреції.

Ахатина гігантська належить до інвазивних видів. Це шкідник сільського і домашнього господарств. Заражає людину, тварин і рослини патогенними мікроорганізмами. Щоб запобігти впровадженню та подальшому розповсюдженню для профілактичних заходів вводять строгий карантин.

У дикій природі вид Achatina Fulica часто ховає у собі паразитичну нематоду Angiostrongylus cantonensis, що може викликати дуже серйозний менінгіт в організмі людини. До менінгіту людей зазвичай призводить споживання в їжу погано приготованого або сирого равлика. Навіть гарно оброблені дикі равлики цього виду можуть заразити людину нематодами і викликати небезпечні для життя інфекції.

Яйця ахатини гігантської

Один з найбільш катастрофічних інцидентів стався в південній частині Тихого океану: під час Другої світової війни в якості резерву їжі для американських військових були ввезені колонії Achatina Fulica, і вони втекли.

Пізніше американським урядом були ввезені м’ясоїдні види равликів (Florida rosy wolfsnail, Euglandina rosea), але протягом десятиліття це викликало втрату більшості видів Partula. В Бразилії деякими практиками Candomblе для релігійних цілей в якості підношення божеству Oxala використовують Achatina Fulica.

В Нігерії в якості заміни Африканського гігантського равлика пропонують близькоспоріднені види молюсків, зазвичай це равлик Archachatina marginata. Це два види равликів, що мають спільну назву (Igbin, також відомий як Ibi або Boi-де-oxala в Бразилії) і схожі на вигляд, щоб задовольнити релігійні вимоги. Вони також їстівні, якщо належним чином приготовлені.

Див. також Ганський суп з ахатини

Recent Posts

Хто би міг подумати

Конопля - це одна з найдавніших технічних культур людства. З її волокон плетуть мотузки, роблять тканину, з насіння отримують олію.Читати…

4 години ago

Целюлоза технічної коноплі і джут для упаковки

Джут і коноплі - це цінні технічні культури, що обробляються для отримання волокна і насіння. Джутову і конопляну целюлозу з…

5 години ago

Салат туриста

Салат туриста - це рецепт консервації з перловою крупою з овочами. Відмінно зберігається при кімнатній температурі. Можна вживати як доповнення…

9 години ago

Салат «Знахідка» на зиму

Салат «Знахідка» - смачна закуска з кабачків та квасолі на зиму, відмінно підходить до відвареної картоплі або макаронів, вдалий гарнір…

15 години ago

Паста Болоньєзе

Болоньєзе - м'ясний соус зі свіжими тальятелле (різновид локшини), який традиційно готують в Болоньї. Менш традиційним є соус з макаронами…

1 день ago

Мак снодійний

Хімічний склад маку снодійного, Дія маку снодійного, Способи застосування маку снодійного, Протипоказання.Читати далі Мак снодійний

2 дні ago