Активний плащ-невидимка

Активний плащ-невидимка
Плащ-невидимка

Надихнувшись магічними здібностями Гаррі Поттера, канадські вчені розробили тонкий і масштабований плащ-невидимку, здатний адаптуватися до умов навколишнього середовища. Принцип роботи виробу наводиться нижче.

Комп’ютерні інженери з університету в Торонто продемонстрували новий підхід до маскування – оточивши об’єкт невеликими антенами, які випромінюють електромагнітне поле, вони зробили його повністю невидимим для радарів. Поле, що генерується, нейтралізує хвилі, які потрапляють на прихований об’єкт, пише Nature World News.

Стаття під назвою «Експериментальна демонстрація активного електромагнітного маскування» була опублікована в науковому журналі Physical Review X (PRX).

«Ми застосували абсолютно новий і дуже практичний підхід. Все просто: замість ув’язнення об’єкта в тонку оболонку з метаматеріалів ми оточили його одним шаром з мініатюрних антен, які випромінюванням своїм пригнічують радіохвилі, що відображаються», – пояснює Джордж Елефтеріадес, професор комп’ютерних наук і електричного інжинірингу Торонтонського університету.

Коли ви дивитеся на об’єкт, ваші очі бачать світло, що відбивається. Радар працює за тим же принципом. Радіохвилі відбиваються від об’єктів, які вони зустрічають на своєму шляху. Розроблена канадськими вченими система гасить сигнали, не дозволяючи їм повернутися до свого відправника. Об’єкт стає невидимим.

Активний плащ-невидимка
Електромагнітні хвилі

Вчені показали, як за допомогою цієї системи можна заховати металевий циліндр. За їх словами, система може бути масштабована для маскування більших об’єктів. Якщо зараз антену на потрібну частоту потрібно налаштовувати вручну, то в майбутньому система буде робити це автоматично в режимі реального часу, обіцяють дослідники.

Робота над створенням реального плаща-невидимки ведеться давно. Перші маскувальні системи для використання в реальних умовах були великими і незручними. Вони могли ефективно працювати лише з об’єктами невеликого розміру.

Крім військового застосування, нова технологія може бути використана для усунення різних перешкод. За допомогою цієї системи, наприклад, можна приховати конструкції, які затримують сигнали від базових станцій операторів стільникового зв’язку, розчистивши дорогу в радіохвилях. До того ж система може модифікувати радіолокаційну сигнатуру приховуваного об’єкта, наприклад, змінювати його розмір або розташування на карті.

Нинішній прототип системи працює тільки з радіохвилями, але в майбутньому його можна буде налаштувати на придушення терагерцового і сонячного випромінювання.

«Той же принцип можна використовувати при роботі зі світлом, але на реалізацію цього плану потрібен час. На нас чекає багато цікавої роботи», – каже Елефтеріадес.

Залишити коментар