Алгоритм, що визначає політичні переваги

Алгоритм, що визначає політичні переваги
Науковці розрахували алгоритм, що визначає політичні переваги по фотографії.

Команда дослідників зі Стенфордського університету розробила штучний інтелект, здатний розрахувати політичні уподобання з фотографії.

Створена система призначена для отримання інформації з деталей знімку, зазвичай непомітних людям. Фахівці навчили свою систему на базі сайту знайомств та інших джерел, де представлені фотографії користувачів і вказана політична приналежність.

Штучний інтелект шукав кореляції між характеристиками особи і положеннями голови на фото з політичною орієнтацією людини. Після накопичення бази даних і особистих ознак людини, дослідники перевірили роботу системи по фотографіях різних людей, чиї політичні погляди були вже відомі. В результаті алгоритм продемонстрував більш ніж 70-відсоткову точність визначення приналежності особи з фотографії до прихильників ліберальних цінностей або наявність ознак консерватизму.

Поки остаточно ще неясно, які риси обличчя корелюють саме з політичними поглядами, але деякі тенденції вже вдалося встановити. Наприклад, люди, що дивляться прямо в камеру, вважаються більш зорієнтованими ліберально. З іншого боку ті, хто демонструє гидливість, оцінюються навченою системою штучного інтелекту як прихильники консервативних засад. Статтю було опубліковано в Scientific Reports.