Алігатор відновлює втрачений хвіст

Не тільки ящірки, але і алігатори можуть відновлювати втрачений хвіст.

Група дослідників з Університету штату Аризона і Департаменту дикої природи і рибальства Луїзіани виявили, що молоді алігатори можуть повторно відростити втрачену частину хвоста розміром до 23 см при загальній довжині їхнього тіла близько 120 см.

В ході вивчення хвостів алігаторів команда науковців встановила, що структура нового хвоста істотно відрізняється від втраченого оригіналу.

Відновлений хвіст має центрально-основний кістяк, оточений сполучною тканиною, кровоносними судинами і нервами. Зовні покритий лускатою шкірою, що відповідає результатам дослідження регенерації хвоста у ящірок. Але у алігаторів замість скелетних м’язів хвоста присутня тільки рубцева сполучна тканина. Створення нових м’язів, пов’язане з високими витратами, і у випадку з алігаторами повноцінного відновлення структур не відбувається.

Відкриття того факту, що у алігаторів зберігся клітинний механізм з відновлення хвоста піднімає питання, коли ця здатність в процесів еволюції була втрачена. Вчені сподіваються, що результати їх дослідження допоможуть відкрити нові терапевтичні підходи до лікування травматичних уражень і таких захворювань як артрит.