Категорії
Кухня країн світу Молдовська кухня

Альвіца

Альвіца – молдовська халва, приготування якої складається з 4-ох самостійних операцій: приготування карамелі, відвару мильного кореня, з’єднання і уварювання цих компонентів в альвічну масу і, нарешті, з’єднання альвічної маси з ваніллю і горіхами.

Складові для альвіци:
– 500 г цукру,
– 250 г патоки,
– 1,5 склянки відвару мильного кореня,
– 200 г очищених волоських горіхів,
– 0,25 палички ванілі або ванілін на кінчику ножа.

Приготування альвіци:

1. Приготування відвару мильного кореня. Мильний корінь розрізати на шматки по 3-4 см, промити в холодній воді, а потім заповнити ними посуд на 1/3, решту (2/3 об’єму) залити водою. Відвар мильного кореня готують на повільному вогні – уварюють 4 години до отримання відвару темно-коричневого кольору. Готовий відвар мильного кореня процідити крізь сито і збити.

2. Приготування карамелі. У каструлі закип’ятити 170 мл води (третину від ваги цукру), всипати цукор, довести сироп до кипіння, зняти піну, додати патоку і знову закип’ятити, процідити крізь сито і варити до карамельної консистенції, тобто до такого стану, коли взята проба (грудочка карамелі) при охолодженні у воді легко дробиться на частини.

3. Приготування альвічної маси. У збитий відвар мильного кореня тонкою цівкою влити розігріту карамель, весь час помішуючи суміш дерев’яною лопаткою, поставити на вогонь і при постійному помішування варити до готовності. Готовність перевіряють шляхом звичайного тесту: якщо альвічна маса на кінчику дерев’яної лопатки через кілька хвилин застигає в тверду бурульку і легко дробиться, то основа молдовської халви готова.

4. Приготування альвіци. В зняту з вогню готову альвічну масу додати ванілін, горіхи і все одразу швидко перемішати. Альвіцу ще гарячою викласти в дерев’яний плоский ящик, попередньо застелений пергаментом. Коли альвіца застигне, нарізати її прямокутниками.

Залишити відповідь