Amazon нишком скуповує землю

Amazon нишком скуповує землю на мільярди доларів
Земля для складу Amazon в Остіні. Фото: Джордан Вондерхаар

Компанія Amazon витрачає мільярди доларів на купівлю земель, які планує забудовувати багатоповерховими складами. Вважають, що це дозволить доставляти товари у великі міста за кілька годин, про плани Amazon і їх можливий провал повідомляє Bloomberg.

За останні два роки Amazon втричі збільшила обсяг збудованих промислових площ, якими володіє в Північній Америці. Компанія скуповує голу землю і будівлі, наприклад, кол-центри. За словами знайомих зі стратегією Amazon, вони планують використовувати більшу частину нерухомості для побудови нового покоління високих складів, де планують зберігати широкий спектр продуктів в густонаселених районах.

Під час пандемії компанія дуже виросла, і тепер, коли сплеск онлайн-покупок сповільнився, вона обтяжена великою кількістю складських приміщень. Тепер Amazon прагне здати в суборенду непотрібні їй приміщення і сповільнити розширення своїх складів.

Аналітик Cowen and Company LLC Джон Блекледж: «Люди будуть купувати більше на Amazon, коли побачать, що можуть отримати це за п’ять годин, а не за два дні».

За даними CoStar, Amazon витратила щонайменше $2,2 мільярда на придбання землі або нерухомості. У березні 2020 року компанія виділила $30 млн на 63 гектари в промисловому регіоні між Сан-Дієго та кордоном США з Мексикою. Там побудували сучасний склад висотою 40 метрів, який може обробляти великий асортимент продукції.

Кількість логістичних об’єктів Amazon збільшується зі швидкістю приблизно на один кожні 24 години. Будівництво нових приміщень складів може коштувати вдвічі дорожче, ніж вартість звичайних складів, що дорівнює близько $200 за квадратний фут. Тому Amazon, щоб фінансувати розширення продуктових складів, залучає нових інвесторів. На відміну від забудовників, які більше хвилюються, чи сподобається будівля наступному орендареві, ці інвестори орієнтуються на кредитоспроможність позичальника.

Amazon адаптує стару стратегію до нових економічних умов. Але сьогодні зростання онлайн-продажів сповільнюється, процентні ставки зростають. За оцінками деяких аналітиків, в найближчі місяці очікується спад. Компанія вже скоротила кількість нових складів-багатоповерхівок приблизно з 40 до 10, які планує добудувати їх в найближчі роки.

Куплені Амазоном минулої осені 193 акри в Раунд-Рок мають потенційну перспективу та небезпеку: будівництво багатоповерхового складу нового покоління поблизу Остіна може дозволити компанії задовольнити потреби регіону, який тепер швидко розвивається; з іншого боку, якщо сповільняться онлайн-продажі ще більше, вартість земельної ділянки вже не окупиться.

Джерело

Залишити коментар