Категорії
Природа

Амеба, що харчується мозком людини

В штаті Флорида (США) зафіксували рідкісну форму амебної інфекції, в результаті якої страждає центральна нервова система людини.

Пацієнта зареєстрували в окрузі Хіллсборо.

Одноклітинні амеби виду Naegleria fowleri можуть виявитися смертельно небезпечними через інфікування мозку.

Представники виду Naegleria fowleri зазвичай живуть у теплій воді. Через ніс з забруднено водою паразити потрапляють в організм, де вражають нюховий нерв і вже по ньому пробираються в головний мозок людини.

У мозку амеба Naegleria fowleri швидко розмножується і згодом викликає крововиливи, некрози, первинний амебний менінгоенцефаліт.

Симптоми інфікування: висока температури, нудота, блювота, головні болі. Більшість хворих помирає протягом тижня.

Від людини до людини амеба Naegleria fowleri не передається.

Зараження реєструють переважно у південних штатах США, але були випадки спалахів інфекції і на інших континентах, зокрема, й в Європі.

З 1962 року у Флориді зареєстровано 37 випадків. Служба охорони здоров’я Флориди закликає мешканців округу Хіллсборо уникати контактів слизової носу навіть з водопровідною водою та інших джерел (йдеться про озера, річки, ставки та канали, де найчастіше відбувається зараження особливо в теплі літні місяці).

Інфекція, викликана амебою Naegleria fowleri, за даними Центрів контролю та профілактики захворювань США, є досить рідкісною у США. З 2009 по 2018 роки в країні зафіксовано лише 34 випадки інфікування цією амебою, з яких 30 людей заразилися через воду з водойми, ще четверо в результаті контакту з забрудненою водопровідною водою.