Американці в небі побачили «містичні вогні»

Американці в небі побачили «містичні вогні»
Вогні над Сіетлом

«Містичні вогні» в небі над штатами Вашингтон і Орегон виявилися уламками ракети SpaceX.

26 березня 2021 р. мешканці кількох міст американських штатів Орегон і Вашингтон  стали свідками загадкових феєрверків, які висвітлювали небо на великій ділянці північного заходу Тихого океану. Кадрами неочікуваного явища вони поділилися в соцмережах.

Пізніше з’ясувалося, що «містичними вогнями» були уламки ракети SpaceX.

Відзначається, що схожий на метеоритний дощ потік обрушився на регіони двох штатів близько 21:00 за тихоокеанським часом, викликавши деяку плутанину в свідченнях його походження.

«Падаючі зірки? Уламки? Хто-небудь ще бачив це в Сіетлі тільки що?», «Мммм… тільки що піймав це, що летить над моїм будинком в південно-західному Портленді», – писали користувачі Twitter.

Деякі думали, що це був метеор, розбитий супутник або, може, саме НЛО.

Але в офісі Національної метеорологічної служби в Сіетлі повідомили, що це світлове шоу, схоже, виявилося уламками 2-го ступеня ракети SpaceX Falcon-9, яка не змогла повторно увійти в атмосферу Землі після запуску біля 3-х тижнів тому, передає New York Post. На це звернув увагу й експерт по стеженню за супутниками з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Джонатан Макдауел, про що написав в Twitter: «Другий ступінь SpaceX Falcon-9 після запуску Starlink 4 березня не змогла вийти з орбіти і тепер повертається після 22 днів перебування на ній».

Саме повернення ступеня ракети після запуску супутника Starlink стало моментом подиву людей від Сіетла до Портленда. Видання Geek Wire нагадало, що ці супутники виробляють на підприємстві SpaceX в Редмонді (Вашингтон) і припустили, що учасники команди Starlink теж могли спостерігати за цим «містичним» шоу.

Джерело