Апельсинові алкогольні напої

Апельсинові алкогольні напої
Апельсиновий лікер Оранчелло

«Оранчелло» – апельсиновий лікер,
Апельсинова настоянка на плодах,
Апельсинова горілка освітлена,
Оригінальний рецепт апельсинової настоянки.

Цитрусові відмінно доповнюють алкоголь: фруктова нарізка – відмінний варіант закуски, швидкий і корисний; апельсиновий або лимонний сік – найкраща основа для коктейлів. І цитрусові є також чудовим інгредієнтом для настоянок. Тому декілька варіантів рецептів апельсинових настоянок.

Апельсинові алкогольні напої
Апельсиновий лікер

«Оранчелло» – апельсиновий лікер

Інгредієнти:
– 500 мл спирту 96%;
– 1 кг апельсинів;
– 350 г цукру;
– 900 мл води.

Приготування. Апельсини добре помити щіткою. Важливо правильно зрізати цедру, а саме не зачепити білу шкірку. Зробити це можна звичайним кухонним ножем для чищення овочів або використати дрібну тертку. Є навіть спеціальні пристосування для зняття цедри цитрусових.

Зняту цедру з 1 кг апельсинів помістити в скляну банку, залити спиртом і настоювати тиждень, періодично (2 – 4 рази на добу) перемішуючи.

Через тиждень напій профільтрувати.

Зварити сироп: в 0,5 л теплої води розчинити цукор (можна пару раз прокип’ятити і зняти білу піну) і додати решту води.

Настоянку вилити у вже негарячий сироп (можна через вугільний фільтр) і поставити в холодильник на 3 – 4 дні. За цей час на поверхні утвориться масляниста плівка. «Оранчелло» злити знизу, щоб масляниста плівка залишилася на стінках тари, через трубочку в пляшку. Напій вживають в охолодженому вигляді в розумних дозах.

Наступний рецепт кардинально відрізняється від попереднього – в його приготуванні повністю використовуються плоди апельсинів.

Апельсинові алкогольні напої
Апельсинова настоянка на плодах

Апельсинова настоянка на плодах

Інгредієнти:
– 2,5 л спирту або горілки міцністю 40-50%;
– 2 великих апельсини;
– 150 – 175 г ароматного меду.

Приготування. Апельсини порізати в 3-х літрову банку невеликими шматочками (розміром із сірникову коробку), кісточки по можливості вилучити.

Мед розчинити в окремому посуді – в 0,5 – 0,8 л горілки або спирту. Розчинений мед перелити в банку з апельсинами і додати решту спиртової суміші.

Напій настоювати тиждень, після чого профільтрувати. Ще через 4-5 днів, декантуємо (тобто зливаємо з осаду), ще раз фільтруємо і вживаємо в чистому вигляді або у складі коктейлів.

Отриманий напій можна відстояти в прохолодному місці до повного освітлення і профільтрувати. Тоді залишиться кристально чистий ніжно-жовтого кольору напій.

Апельсинові алкогольні напої
Апельсинова горілка освітлена

Апельсинова горілка освітлена

Ще один своєрідний рецепт апельсинового алкогольного напою. Так виглядає освітлена апельсинова настоянка на різних стадіях освітлення.

Інгредієнти:
– 400 г апельсинових кірочок (можна сушених);
– 2,5 л горілки;
– 20 – 25 г кореня імбиру.

Приготування. Подрібнений корінь імбиру і апельсинові кірки покласти в банку і залити їх горілкою. Настоювати 2 тижні, профільтрувати, відстояти ще 3-4 дні, відфільтрувати і розлити по пляшках.

А ось наступний рецепт дійсно можна назвати оригінальним і незвичайним. Зараз ви зрозумієте чому.

Апельсинові алкогольні напої
Апельсинова горілка

Оригінальний рецепт апельсинової настоянки

Інгредієнти:
– 1 невеликий апельсин (навіть із запасом, повинен пролазити в банку);
– 350 мл 70% спирту;
– 400 мл води.

Приготування. В літрову банку налити спирт. Апельсин за допомогою голки і нитки повішати над спиртом так, щоб вони (апельсин і спирт) не стикалися між собою.

Настоювати 2-3 тижні в прохолодному місці під закритою кришкою, потім апельсин прибрати і розбавити напій водою. Після розведення настоянка помутніє (ефірні масла емульгуються, як і у випадку з абсентом, якщо пити його з водою). Тому, якщо вам потрібен прозорий напій, доведеться почекати ще 3 – 4 тижні – протягом цього часу настоянка повністю освітлиться.

Напій, приготовлений за цим рецептом, має яскраво виражений апельсиново-карамельний запах і м’який цитрусовий смак. Якщо з самого початку в спирт додати трохи цукрової пудри, десь 200 г на 350 мл спирту, то вийде лікер, який можна пити в чистому вигляді або використовувати для коктейлів з фруктовими соками. Апельсинова настоянка – смачний і не такий шкідливий напій, як багато інших алкогольних напоїв, якщо, зрозуміло, пити в міру.

Залишити коментар