Апеннінський колос

Апеннінський колос
«Алегорія Апеннін»

«Алегорія Апеннін» – величезний колос 1579-80 років. Скульптура розташована в одній з найбільш мальовничих вілл Італії. Вілла ді Пратолино (Villa di Pratolino) – заміський маєток в Тоскана, в 12 км на північ від Флоренції на Болонській дорозі, була побудована на замовлення Франческо Медічі (герцог Тоскани з 1574 року).

Апеннінський колос
Апеннінський колос

Статуя Апеннінського колоса була висічена з гірської породи в кінці 16 століття скульптором Джамболонья (Giambologna) як символ скелястих гір Апеннін. 10-метрова скульптура зображує Апеннінського колоса, виконана неймовірно реалістично, є улюбленою пам’яткою туристів в цій місцевості. При погляді на статую, здається, що цей гігант, покритий брудом і лишайниками, тільки що виліз зі ставка і застиг на березі. Апеннінський колос сидить на скелі і рукою притискає до землі голову монстра, з рота якого ллється фонтан.

Апеннінський колос
Грот всередині Апеннінського колоса

Чудова скульптура Апеннінського колоса виконана скульптором Джамболонья. Джамболонья або Джованні да Болонья, справжнє ім’я Жан де Булонь (1529 – 13 серпня 1608 Флоренція) – флорентійський скульптор – маньєрист раннього бароко, був родом з габсбурзької Фландрії, народився в Дуе, нині Франція. Навчався живопису в Антверпені, потім переїхав до Італії і вивчав в Римі античну скульптуру. Близько двох років Джамболонья працював в Римі під керівництвом Мікеланджело. Створив свій власний художній стиль маньєристського напрямку, що відрізняється витонченими поверхнями, холодною елегантністю і красою.

Апеннінський колос
Апеннінський колос – статуя з гірської породи 16 століття

Залишити коментар