Археологи знайшли 52 поховання

Археологи знайшли 25 поховання
Поховання древніх цивілізацій на Дніпропетровщині

У Широківському районі на Дніпропетровщині під час розкопок археологи в десяти курганах знайшли поховання енеолітичного часу, епохи бронзи і раннього залізного віку, про що 6 березня повідомило Depo.

Зазначається, що серед всіх поховань (а їх знайшли 52) найдавнішими є лише два, які датуються другою половиною IV тисячоліття до н.е. і відносяться до енеоліту (назва перехідного часу між неолітом і бронзовою добою). П’ять курганів були збудовані носіями археологічної ямної культури в період ранньої бронзи (перша половина III тисячоліття до н.е.). Впускними до цих насипів були поховання другої половини III тис до н.е., що складають найчисельнішу групу поховань і називаються катакомбною культурою.

Також археологи виявили поховання бабинської (XVIII-XVI століття до н.е.) та зрубної культур (XV-XIII століття до н.е.).

Поховання доби раннього залізного віку (вони були основними у двох курганах та впускними до насипів попереднього часу) належать представникам скіфського соціуму.

В одному з курганів також було поховання у кам’яній скрині, в рештках між ребрами якого знайшли крем’яне вістря стріли.

В деяких похованнях був поховальний інвентар – керамічні посудини, кам’яні сокири, вістря стріл, вироби з кістки. Більшість знайдених кістяків були зі слідами посипки вохрою.