Археологи знайшли храм майя

Археологи знайшли храм майя
Археологи знайшли храм майя з тисячолітніми артефактами. Трон у формі ягуара

У 1966 році під древнім містом майя Чичен-Іца було знайдено систему печер. Щоб зафіксувати знахідку, місцеві жителі звернулися до археолога Віктора Сеговія Пінто, який написав звіт, але проводити розкопки не став. Тому вхід в печери просто закрили.

Як з’ясувалося, археолог і жителі занадто поспішили – якщо б вони пройшли ще близько 400 метрів по вузькому проходу, виявили б в камері понад 155 артефактів з тисячолітньою історією. Археологи з проекту Gran Acuifero Maya знайшли їх лише через півстоліття після відкриття печер.

Згідно з міфологією майя, глибокі печери – це портали в підземний світ під назвою Шибальба, владики якого заражають людей хворобами.

У цих «місцях страху» народ міг добувати прісну воду і зазвичай приносив жертви. Одна з теорій свідчить, що народ майя загинув через серйозну посуху між 800 і 1000 роками нашої ери. Цілком можливо, що ця печера і знайдені артефакти були присвячені богу дощу Тлалоку.

Серед сотень предметів знайдено церемоніальні судини із зображеннями божеств, кам’яний трон у формі ягуара і статуя Чак-Мооля, на піднос якої клали серця принесених в жертву людей. Керамічний посуд і інструменти були розбиті, імовірно, під час ритуалів.

Багато предметів в печері покриті шаром карбонату, який протягом багатьох століть утворювався під впливом підземних вод. На основі художнього стилю знайдених предметів винесли припущення, що зроблено їх було десь в 7-10 столітті.

Розкопки в печері розпочали лише в 2018 році. Цілком можливо, що через деякий час археологи знайдуть тут більш древні артефакти.

Залишити коментар