Категорії
Природа Різне

Астрономи знайшли двійника Землі

У сузір’ї Овна виявлена планета BD+20594 b, яка є величезним аналогом Землі, і за своєю густиною спростовує існуючу теорію подібності її до Нептуна. Про це заявили астрономи, автори статті, розміщеної в бібліотеці Корнельського університету.

У минулому році після численних суперечок вчені вирішили, що з сотень виявлених за десятиліття екзопланет, об’єкти, чий радіус в 1,6 рази перевищує половину діаметра Землі, є «міні-нептунами», а не «супер-землями».

Нестор Еспіноза з Католицького університету Чилі в Сант’яго і його колеги спростували цей висновок. Вивчаючи за допомогою спектрографа HARPS дані спостережень телескопа Kepler за сузір’ям Овна, астрономи знайшли сліди існування незвично великої планети у сонцеподібної зірки BD+20594, розташованої всього в 500 світлових роках від Землі.
За наявними розрахунками діаметр космічного об’єкту приблизно в два рази більший за земний, а його маса приблизно в 16 раз більша, ніж у нашої планети.

При таких показниках густина планети BD+20594 b істотно вища земної – приблизно 7,9 грама на кубічний сантиметр. Це остаточно виключає можливість віднести її до міні-нептунів або до будь-якого іншого виду газового гіганта або планети-океану.

Життя на виявленій планеті навряд чи існує. За розрахунками вчених атмосфера BD+20594 b була знищена під час народження цієї зоряної системи 3,3 мільярда років тому. Крім того, сама планета знаходиться дуже близько до своєї зірки, оборот навколо якої проходить за 423 дня, що виключає можливість існування рідкої води на її поверхні.
Як, зазначає РИА Новости, відкриття Еспінози і його колег повертає інтерес до дискусії про можливість існування так званих гіперземель – кам’янистих планет, чия маса в десятки разів вища за земну. Її єдиним представником до сьогоднішнього дня була планета «Годзілла» Kepler-10c, але після повторного виміру маси її «перевели» в категорію міні-нептунів.

Паралельне вивчення BD+20594 b і Kepler-10c допоможе зрозуміти, чому схожі одна на одну планети можуть виглядати настільки різними, що в свою чергу підвищить шанси виявити повноцінного «двійника» Землі.

Залишити відповідь