Категорії
Міста, країни, люди

Авіаперельоти з потоком вітру

Вчені з університету Редінга запропонували спосіб зниження вуглецевих викидів на трансатлантичні перельоти.

Авіаперельоти з потоком вітру
Авіалінія Нью-Йорк-Лондон, траєкторія польоту

В даний час на авіацію припадає близько 2,4% всіх антропогенних викидів вуглецю. Дослідження вчених з Британського університету Редінга показало, що авіакомпанії можуть заощадити паливо і скоротити викиди на трансатлантичних рейсах, підвищивши ефективність керування транспортним потоком.

За розрахунками фахівців, минулої зими на комерційних рейсах між Лондоном і Нью-Йорком можна було б знизити витрати палива на 16% при більш правильному використанні потоків швидкого вітру, що дмуть на висоті польоту.

Ефективне управління висотою і маршрутом польоту є набагато більш дешевшим в порівнянні з впровадженням в авіацію нових технологічних досягнень, таких як біопаливо або електричні двигуни, і може використовуватися паралельно з прогресом в області літакобудування.

Проблема вибору оптимального маршруту стає все більш актуальною на тлі глобальної зміни клімату і пов’язаного з цим посилення висотного повітряного потоку, що дме із заходу на схід через Атлантичний океан. Це призводить до додаткових 2000 польотних годин за рік, збільшенню витрат на паливо і ризику затримки рейсів.