Австралійський лабрадудель

Австралійський лабрадудель
Пудель займає друге місце в рейтингу найрозумніших порід, складеного доктором Стенлі Корінь, після бордер-коллі.

Що буде, якщо схрестити лабрадора-ретривера (мисливську собаку) з пуделем (якого в наші дні вважають декоративним собакою, але колись це був навіть дуже мисливський пес)? Правильно, народяться веселі, життєрадісні, кучеряві лабрадуделі, у яких в першому поколінні співвідношення генів обох порід буде 50 на 50.

Схрещувати ці дві породи почали ще в 1980-і роки минулого століття в спробі вивести гарного собаку-поводиря, яка майже не линяла б і не викликала у господаря алергічної реакції на шерсть.

Навички службової собаки лабрадудель мав успадкувати від лабрадора, а гіпоалергенну шерсть – від пуделя. Власне, так і вийшло, але потім з’ясувалося найцікавіше.

Як показав аналіз ДНК двадцять першого австралійського лабрадуделя, геном наступних поколінь майже повністю складається з ДНК пуделя. Тобто гени пуделя поступово витісняють гени лабрадора.

Тому сьогодні австралійські лабрадуделі – це, скоріше, пуделі з надлишком алелів, що визначають тип вовни. А саме дослідження продемонструвало, як зміна всього кількох генів може привести до створення нової породи протягом лічених поколінь.