Категорії
Міста, країни, люди

Австралію затопило

Загалом 1370 військовослужбовців було залучено владою Австралії для боротьби з повенями та евакуації постраждалих від стихії на східному узбережжі країни, йдеться про територію штатів Новий Південний Уельс та Квінсленд, про що 4 березня повідомило австралійське Міноборони.

Допомогу запросила влада постраждалих регіонів. Для ліквідації наслідків повеней задіяно десятки одиниць військової техніки. 530 військовослужбовців направили до міста Брісбен з метою організації пошуково-рятувальних робіт на його околицях та прилеглих населених пунктах. Ще 230 військових перебуватимуть у місті Лісмор, яке затопило повністю. Військовослужбовці займаються зміцненням берегів місцевої річки і евакуацією населення.

Як повідомляло ІА REGNUM, 3 березня прем’єр-міністр штату Новий Південний Уельс Домінік Перротт заявив, що понад півмільйона людей у ​​регіоні отримали припис від влади про евакуацію через прогнозовані повені та швидке піднесення рівня річок в Австралії.

Безпрецедентна повінь в Австралії: десятки тисяч евакуйовані, сотні людей зникли безвісти, і є побоювання, що принаймні одна людина потонула. Жителям Сіднея наказано готуватися до евакуації.

Передмістя Лісмор, що на північному сході штату тепер знаходиться під водою, оскільки в понеділок (28 лютого 2022-го) о 15:00 рівень річки Вілсонс на два метри перевищив рекордний рівень повені 1954 року, досягнувши 14,4 метра. Поліція штату підтвердила дев’ять смертей на 15:00 у вівторок.

Прем’єр-міністр штату Домінік Перротте сказав мешканцям, що найгірше ще може бути попереду. Наразі, за словами Перротте, аварійні служби провели понад тисячу рятувальних операцій у затоплених регіонах та отримали понад 6 тисяч дзвінків із проханням про допомогу.

Нині пріоритетними завданнями служб є порятунок людей та забезпечення їхньої безпеки, але міністр з надзвичайних служб Стеф Кук сказала, що штат має підготуватися до можливих численних смертей.

Тим часом на східному узбережжі очікуються сильні дощі та повені. Дін Наррамор з Бюро метеорології попередив жителів районів навколо річки Хоксбері-Непін, щоб вони були готові до невеликих повеней. Попередження про помірну повінь було передано жителям Річмонда та Віндзора. Попередження про сильні грози і повені було також передано в штаті Вікторія, а на східному узбережжі Тасманії очікують на невеликі повені.

Комісар SES Нового Південного Уельсу Карлін Йорк закликала людей не жартувати з паводковою водою, зберігати терпіння і не повертатися до будинків, поки діють розпорядження про евакуацію.

Залишити відповідь