Категорії
Міста, країни, люди

Автобуси майбутнього

Електричний Superbus,
Автобус майбутнього з Лондона,
Двоповерхові гібридні автобуси,
Водневі моделі,
Credo E-Bone,
Китайські автобуси майбутнього,
Irisbus Civis,
On-Line Electric Vehicle (OLEV).

Сучасні технології не стоять на місці. Передбачається, що автобуси майбутнього будуть чимось середнім між звичайним громадським транспортом і особистим авто. Розробники сподіваються, що багато людей пересядуть з автомобілів на такі автобуси.

Електричний Superbus (Голландія) – прототип громадського транспорту нового покоління, буде їздити по звичайних дорогах і по спеціальних «супертреках», на яких зможе розвивати швидкість до 250 км / год. Superbus розрахований на 30 сидячих місць. Має приблизно таку ж довжину і ширину, як звичайний автобус. Для досягнення більшої аеродинамічності висота автобуса складає 1,7 м.

З цієї причини пасажири супербаса не зможуть стояти в ньому, у кожного пасажира для входу-виходу будуть свої окремі двері. Для посадки в супербас пасажиру потрібно буде скинути смс диспетчеру, і тоді його підберуть в будь-якому місці. Розробники планують представити повнофункціональний прототип супербаса вже найближчим часом.

Автобуси майбутнього
Електричний Superbus

Автобус майбутнього з Лондона – автобус без водія, буде працювати від електрики, пересуватися тільки по місту, використовуючи магнітні мітки на дорогах. Автобус не наскочить на інші автомобілі або пішоходів – розроблено спеціальну систему для визначення перепон. Ці автобуси будуть під’їжджати безпосередньо до будинку і їхати без зупинок до місця призначення.

В такому автобусі без водія зможе їхати тільки 24 пасажири. За окрему плату можна буде викликати автобус по мобільному телефону як таксі. Плата за проїзд практично не відрізнятиметься від ціни за стандартний автобусний квиток. Таким чином, автобуси без водія допоможуть вирішити відразу дві проблеми: забруднення навколишнього середовища і проблему з пробками на дорогах.

За словами винахідника «розумного» автобуса Алана Понсфорда, транспорт оснащено супутниковим управлінням, складною системою навігації і суперсучасними системами контролю за швидкістю і напрямком руху, що дозволить уникнути аварій на дорогах. Відсутність водія дозволить знизити витрати на експлуатацію майже вдвічі. Крім інноваційної системи управління, автобуси працюють на електриці і біологічному паливі, тому не будуть забруднювати повітря.

Автобуси майбутнього
Автобус Alan Ponsford

Двоповерхові гібридні автобуси. Дизайн нового двоповерхового автобуса поєднуватиме риси знаменитого двоповерхового лондонського Routemaster і останні технологічні досягнення автобусної техніки. Від Routemaster в новому гібриді збережеться заокруглений дах і задній майданчик, що відкриватиметься. У кормі автобуса також будуть сходи. У двоповерхового транспорту буде три двері, що полегшить посадку-висадку пасажирів. Екологічно чисті двоповерхові гібриди викидати відходів будуть на 40% менше, ніж звичайна дизельна модель.

Автобуси майбутнього
Двоповерховий автобус stal gibridom

Водневі моделі.

Модель автобуса Credo E-Bone, що «живиться» воднем, вже втілив у життя дизайнер Петер Симон. Електричний Credo E-Bone виглядає дуже незвично. Його дзеркала заднього виду схожі чи то на ріжки равлика, чи то на вушка кролика. Кузов Credo E-Bone складається із пластику, тому відрізняється особливою легкістю. У рух Credo E-Bone призводить електромотор, що живиться від водневих осередків і від літієвих батарей.

Автобуси майбутнього
Credo E-Bone

Китайські автобуси майбутнього. Китайська компанія Shenzhen Hashi Future Parking Equipment розробила концепцію дворівневих автобусів майбутнього, який вирішить всі проблеми з трафіком. Автобус зможе їхати з малою швидкістю, зупинятися для посадки-висадки пасажирів на верхніх рівнях і при цьому під ним весь час будуть проїжджати машини.

Технічні характеристики: висота – 4-4,5 м, ширина – 6 м. Наскрізний тунель розрахований на транзит транспортних засобів, висота яких не більше двох метрів. Двигун електричний, акумулятори заряджаються на спеціальних зупинках, зовнішня поверхня яких представляє з себе великі панелі з сонячними батареями. Швидкість – до 60 км/год, місткість  автобуса – 1200-1400 пасажирів.

Для використання такого автобуса необхідно перебудувати всю інфраструктуру: від спеціальних зупинок (тротуари і т. д.) і до установки ліній електропередач, спеціальних світлофорів, обмежувальних рамок. Створення аналогічного по довжині ділянки метро, навіть наземного, обходиться в десять разів дорожче.

Транспорт, чия висота вище 2-х метрів, будуть попереджати спеціальним звуковим сигналом та інформацією на біжучій доріжці, яка розташована на задній частині автобуса. Внутрішня тунельна частина обладнана лазерними далекомірами, якщо відстань менше допустимої норми, активується сигнал тривоги – проблискові маячки і голосове попередження, що необхідно тримати дистанцію. Ззовні автобус обладнано такою ж сигнальною системою.

Якщо аварія все ж таки відбулася, то стінки автобуса «відстрілюються» і перетворюються на надувні трапи, по яких пасажири зможуть покинути автобус. Отже, підбиваючи підсумки: автобус ніяк не впливає на дорожній рух і живе своїм життям, не відбувається ніяких затримок через пробки, екологічний і безпечний, «ночувати» такий автобус може прямо на шосе, ніяк не впливаючи на трафік руху.

Автобуси майбутнього
3d Express Bus System

Нова генерація автобусів для обслуговування аеропортів від NEOPLAN. Серія NEOPLAN NM містить як стилістичні елементи своїх попередників, так і має свої нововведення. Діапазон моделей NEOPLAN NM включає 4 варіанти: дві можливі довжини автобуса (13.31 і 14.72 м) і дві ширини (2.62 і 3.17 м). Вузькі моделі NEOPLAN мають позначення NM 9012, а широкі NM 9022.

У назві довгої версії з’являється буква «L». Залежно від розмірів, новинка здатна перевозити від 90 до 136 пасажирів. Моделі NEOPLAN оснащено трьома зручними дверима, встановлено 6-циліндровий дизельний двигун MAN D 0836 LOH, потужністю 220 к.с. (162 кВт). Нові автобуси NEOPLAN низькопідлогові, мають майже 3 метри у висоту, вагою 11,5 тонн.

Автобуси майбутнього
NEOPLAN NM

Автобус майбутнього Irisbus Civis (Франція). Основною перевагою транспортного засобу Irisbus Civis є система з оптичною автоматикою. Система марки Siemens дозволяє автобусу, без допомоги водія (хоч він і знаходиться в кабіні) їздити по маршруту самостійно. Система складається з камери, яка направляє Irisbus Civis за спеціальною розміткою за маршрутом автобуса. Камера підключена до комп’ютера, який і керує автобусом Civis.

Водій тільки керує швидкістю, але при необхідності може взяти керування на себе. Irisbus Civis 18,3 м в довжину і здатний перевозити до 120 пасажирів. Ширина нової моделі складає 2,55 м, а висота може варіюватися від 3,28 до 3,40 метрів. Уже відомо, що перші моделі будуть працювати на маршрутах Лас-Вегаса.

Автобуси майбутнього
Irisbus Civis

GMC PAD – концептуальний автобус майбутнього від General Motors, футуристичний, роботизований будинок на колесах, як альтернатива звичайному будинку. Автобус оснащено гібридно-дизельною силовою системою, що складається з дизельного генератора, який здатний вирішити внутрішні потреби в електриці, і електромотора для пересування транспортного засобу. В салоні GMC PAD встановлено все необхідне для проживання: від кухні і до супутникового телебачення. Крісло водія перебуває, по суті, на другому поверсі.

Автобуси майбутнього
GMC PAD

On-Line Electric Vehicle (OLEV) – електробуси майбутнього (Південна Корея), власна розробка науково-дослідного інституту KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology’s). Автобуси нагадують традиційні тролейбуси, мають бездротову лінію живлення, вже курсують по вулицях південнокорейського міста Гумі.

Принцип роботи бездротової лінії живлення системи OLEV (Online Electric Vehicle) не надто складний: щоб електробуси могли отримувати енергію просто «з повітря», створюється щось на зразок індукційного зарядного пристрою за рахунок розміщення під дорожнім покриттям кабелів – у проміжку між дорогою і днищем транспортного засобу не більше 20 см енергія виявляється доступною для споживання.

Автобуси майбутнього
On-Line Electric Vehicle (OLEV)

Використання системи OLEV дозволяє вирішити проблему енергозабезпечення електричних транспортних засобів: індукційний зарядний пристрій забезпечує нормальний рух електробуса при відносно невеликих акумуляторах. Слід також особливо відзначити, що для прокладки кабелю не потрібен розтин всього дорожнього полотна, достатньо розрити лише від 5 до 15 відсотків дороги.

За запевненням розробників, ККД системи OLEV становить 85%, при цьому всі характеристики індукуємого електромагнітного поля знаходяться в допустимих межах і не становлять небезпеки для людей, що їдуть в самому електробусі або йдуть уздовж модифікованої дороги. В період до 2015 року планують запустити вже десять «автобусів майбутнього».

Залишити відповідь