Категорії
Різне

Автомат, що стріляє лазером

У фантастичних фільмах ми вже звикли бачити різні види зброї, які в якості «патронів» використовують лазерні промені. Але чи так «фантастичні» всі ці гармати? Як повідомляє прес-служба Сианьського інституту оптики (Китай), вченим цієї установи вдалося розробити справжнісінький автомат, що стріляє лазером.

Лазерна зброя носить назву ZKZM-500, хоча деякі називають її не інакше, як «лазерний АК-47». За заявою розробників, гармата здатна вражати цілі на відстані до 800 метрів, викликаючи швидке обвуглювання поверхневого шару шкіри, що причиняє сильний біль. При цьому лазер цілком може пошкодити чутливу сітківку ока і засліпити противника. Стверджується, що «лазерний АК-47» здатний виробляти кілька тисяч двосекундних пострілів за годину, живиться він від літій-іонних батарей, робота яких обмежена 30 хвилинами. Маса автомата становить близько 3 кілограмів.

Інших подробиць про лазерний автомат на даний момент немає, проте деякі експерти засумнівалися в правдивості заяви розробників. Зокрема, вказується той факт, що один лазерний постріл потребує кілька десятків кіловат енергії, а з огляду на те, що гармата живиться від літій-іонних батарей, вага зброї повинна в кілька десятків разів перевищувати заявлені 3 кілограми. Більш того, лазерні «патрони» слабшають в міру збільшення відстані до цілі, тому для ураження противника на відстані 800 метрів буде потрібно ще більше енергії, тобто необхідні більш ємкі акумулятори для того, щоб опрацювати заявлені 30 хвилин. У будь-якому випадку, як то кажуть, диму без вогню не буває, і створення портативної лазерної зброї – лише питання часу.

Залишити відповідь