Категорії
Різне

Автомобілі з переробленої деревини

Дослідники з Університету Кіото (Японія) запропонували використовувати у виробництві автомобілів матеріал на основі переробленої деревини.

Якщо целюлозне волокно розділити на дрібні частки розміром 0,001 мм, а потім з’єднати їх з пластиком, цілком реально отримати матеріал, міцніший за сталь (Daily Mail).

Основна проблема, на якій зосередилися дослідники, – висока вартість нового матеріалу. Виробництво одного кілограма целюлозного нановолокна становить близько 1000 ієн або 9 доларів.

Передбачається, що до 2030 року собівартість вдасться скоротити вдвічі, і тоді новий матеріал буде не тільки екологічним і новаторським, а й економічно життєздатною продукцією. Він зможе стати конкурентом для традиційно використовуваних в автоіндустрії матеріалів.

Комбінація целюлозного волокна і пластика відрізняється міцністю і легкістю. Передбачається, що новим матеріалом можуть зацікавитися виробники електромобілів. У цьому сегменті інженери постійно шукають шляхи зменшити масу машини, щоб знизити витрату енергії транспортним засобом.

Залишити відповідь