Авторух без світлофорів

Авторух без світлофорів
Перехрестя без світлофорів

Представлена ​​система, яка позбавить перехрестя від світлофорів.

Група американських дослідників з Університету Карнегі-Меллон недавно провела вкрай цікавий експеримент: вони змогли регулювати рух машин не за допомогою звичних всім світлофорів, а за допомогою автоматичного сигналу між автомобілями. Причому це виявилося вкрай ефективно.

У своєму дослідженні вчені використовували вбудовану в бортовий комп’ютер автомобіля систему обміну даними. Вона здійснює передачу інформації про GPS-координати, швидкість руху та напрямок. Комп’ютер аналізує інформацію, отриману від усіх сусідніх машин, і на підставі цього видає водієві інформацію, чи можна їхати або краще зупинитися і пропустити інших учасників руху.

Експеримент проводився на одному з нерегульованих перехресть. З’ясувалося, що нова система дозволяє заощадити 20% часу. Це значно скоротить пробки. При доопрацюванні цей показник може вирости до 30%. При цьому, система залишається ефективною навіть в умовах ПДР США, за якими водій повинен зупинитися перед перехрестям в будь-якому випадку, навіть якщо ніхто крім нього не їде.

На даний момент у системи є тільки один недолік: вона ніяк не може враховувати переміщення пішоходів. Звичайно, можна включити їх в цю схему за допомогою додатка на смартфоні, але у когось може не виявитися з собою телефону. Або ж він може розрядитися. Крім цього система працює тільки на перехрестях, на яких дороги сходяться під прямим кутом. Інші конфігурації поки не підтримуються.

Залишити коментар