Байдужість для притягнення

Байдужість – відсутність зацікавлення, прохолодність у взаємовідносинах або повна відсутність почуттів, найчастіше трапляється після сильної психічної напруги, пов’язаної зі стресовими ситуаціями. Але іноді в силу тих чи інших причин людина симулює байдужість, одягає на себе маску незацікавленості. Правда, свідомо таку тактику найчастіше використовують жінки, стверджують психологи з Університету Західного Сіднея і Сінгапурського університету управління.

Так, дійсно, більшість людей не надто цінують те, що їм дістається без зусиль. Якщо обійми назустріч людині відкриваються відразу, вона скоріше за все й швидше втратить інтерес. Адже той, хто відповідає взаємністю першому зустрічному, мабуть не має занадто великого вибору. Можливо тому симуляція відсутності інтересу вводить в оману і говорить про те, що є конкуренція, і щоб бути «тим самим, єдиним», доведеться добряче попрацювати… Та й завойовувати Снігову королеву куди цікавіше, ніж Попелюшку…

Отже, чи притягує чоловіків жіноча байдужість? В ході дослідження, в якому взяли участь понад півтори тисячі осіб, аналізувалися різні стратегії флірту і залицяння, що застосовуються обома статями. Виявилося, що учасники використовували цілих 58 продуманих тактик, пов’язаних з показною байдужістю по відношенню до потенційного партнера, причому частіше ними користувалися представниці прекрасної статі. Найбільш популярними прийомами завоювання партнера визнано демонстрацію підвищеної самооцінки, загравання в процесі флірту з іншими представниками протилежної статі і відмова від сексу.

Також було відзначено, що жінки набагато частіше, ніж чоловіки, використовують сарказм в розмові, частіше посилаються на зайнятість, а також схильні піддражнювати чоловіків, зривати побачення і включати автовідповідач, коли обранець повинен зателефонувати, навіть якщо вона знаходиться вдома.

Звичайно, є й чоловіки, які теж практикують такі способи флірту. В спілкуванні з жінками вони можуть демонструвати грубість або зневажливе ставлення. Багато представників сильної статі також сказали, що часом намагаються уникати дзвінків своїм подругам або відповідати на їхні дзвінки, хоча при особистому спілкуванні ні за що не зізнаються в цьому дамі серця.

Експерти вважають, що деякий статевий перекіс у використанні тактики «зневаги» пов’язаний з різницею біологічних ролей чоловіків і жінок. Випадковий зв’язок може привести до вагітності, тому жінка, перш ніж вступити в близькі стосунки, прагне перевірити почуття партнера на міцність, інакше їй доведеться виховувати майбутнє потомство самотужки. Але якщо такими перевірками буде займатися чоловік, він ризикує залишитися без партнерки – бачачи холодне або негативне ставлення до себе, дама рано чи пізно просто помахає йому ручкою…

Класичний тип міжстатевої поведінки – це дівчина-недоторка і кавалер, який прагне її завоювати. Правда, якщо дама буде вести себе аж занадто неприступно, стверджують психологи, вона ризикує привернути увагу чоловіка, для якого «взяття цитаделей» просто гра. Як тільки такий гравець доб’ється свого, відразу втрачає інтерес до цієї особи. Так що, дами, не перестарайтеся!

Залишити відповідь