Категорії
Кухня країн світу Українська кухня

Балканська юшка з риби

Рибну юшку до Вечері подавали переважно у міщанських та панських родинах. Такі прозорі юшки наливали у тарелі з показним шматком риби. Для балканської юшки з риби потрібно одного коропа вагою 1 кг та пів кілограма лосося без шкірки, можна взяти й горбушу.

Коропа почистити, порізати на шматки, посолити, легко скропити цитриною і поставити на холоді. Лосося також порізати, посипати перцем і також відставити.

Взяти баняк з грубим дном або казанок. Розігріти олію з ложечкою оливкової олії, кинути туди нашатковану цибулю, моркву і селеру.

Коли овочі трішки зм’якнуть, влити склянку білого вина, порізані помідори без шкірки (замість помідорів можна додати 1 ложку томатної пасти або пюре) і 20 зубців часнику, котрі спочатку треба дрібно посікти.

Овочі залити двома літрами гарячої води. Варити 20 хвилин на малому вогні. Покласти до юшки шматки риби, варити далі ще хвилин 20.

Пильнувати, щоб юшка не кипіла, а лише ледь «мругала». Подавати з грінками з чорного хліба (можна подати потапці з часниковою пастою).

Інгредієнти для балканської юшки з риби:
– 1 кг коропа,
– 0,5 кг лосося,
– 1 склянка білого сухого вина,
– по 1 великій моркві та цибулі,
– пів селери,
– 5 помідорів,
– 20 зубців часнику,
– сіль, перець,
– 4-5 ложок олії.

Джерело: Вербенець Ольга, Манько Віра. Обряди і страви Святого вечора.

Залишити відповідь