Категорії
Міста, країни, люди

Безпілотні автомобілі в Сан-Франциско

Безпілотні автомобілі з’являться на вулицях Сан-Франциско. Планується, що найближчим часом кілька безпілотних автомобілів в цьому місті будуть проходити тестування без водіїв.

Компанія Cruise (підрозділ General Motors по розробці безпілотників) отримала офіційний дозвіл від департаменту транспорту Каліфорнії (California Department of Motor Vehicles, DMV) на експлуатацію автономних транспортних засобів без водія по вулицях Сан-Франциско – в одному з найскладніших для водіння міст у світі. Отже, Cruise стане першою компанією, безпілотники якої з’являться на вулицях великого міста в США (до цього тестування дозволялося тільки в невеликих містах).

Моніторинг машин здійснюється дистанційно (на початковому етапі проекту на передньому пасажирському сидінні знаходився співробітник компанії). Кількість задіяних в тестах безпілотних машин обмежується п’ятьма. На сьогодні повністю автономні технології водіння виходять з фази дослідження і розробок і знаходяться на шляху перетворення в справжній комерційний продукт.

Нещодавно органи регулювання в Каліфорнії затвердили нові правила, що дозволяють службам таксі перевозити пасажирів в безпілотних автомобілях. Крім Cruise, каліфорнійський дозвіл на експлуатацію безпілотних автомобілів тепер мають і інші компанії, наприклад, підрозділ Alphabet – Waymo.

Безпілотні автомобілі в Сан-Франциско
Американський стартап Cruise, що належить General Motors, представив автономний електричний Минівен Origin, призначений для комфортного перевезення людей.