Категорії
Міста, країни, люди

Безпілотний Google автомобіль

Компанією Google розроблено проект безпілотного автомобіля Stanley. Очолив проект інженер Google Себастьян Тран, колишній директор Стенфордської лабораторії штучного інтелекту і совинахідник проекту Google Street View (Google проект панорами вулиць).

В 2005 році команда Трана отримала премію від Міністерства оборони США в розмірі US $ 2 млн на конкурсі DARPA Grand Challenge.

DARPA (the central research and development organization for the US Department of Defense) – центральна науково-дослідницька організація для Міністерства оборони США.

Команда Трана складалася з 15 інженерів Google (в тому числі Кріс Urmson, Майк Montemerlo, Ентоні Левандовський); 12 водіїв; 10 автомобілів (6 – Toyota Prius, 3 – Lexus RX460h, 1 – Audi TT).

У 2010 р. автоматичний гугломобіль, без участі людини, проїхав 1600 км; з частковою присутністю людини – 225 308 км. Єдина ДТП сталася на світлофорі, коли звичайний автомобіль в’їхав в гугломобіль. За твердженням Google, автоматизована система знизить кількість ДТП, ефективніше використовує пальне і дорогу.

29 червня 2011 р. в штаті Невада США компанія Google пролобіювала закон про ухвалення дозволу на використання автоматичних автомобілів в штаті Невада США. Закон набув чинності 1 березня 2012 року, а в травні 2012-го Nevada DMV ( Department of Motor Vehicles – департамент транспортних засобів) видав Google відповідну першу ліцензію на безпілотний автомобіль і затвердив дизайн номерного знаку на лівій стороні з символом нескінченності (∞) на червоному тлі. На боці кожного автомобіля є напис: «self-driving car» (автоматичне керування).

Безпілотний Google автомобіль
Самокерований Google автомобіль під час руху по дорозі

Ліцензію видали на Toyota Prius, модифікованого експериментальною технологією, без драйверів Google.

У квітні 2012 році штат Флорида надає дозвіл на тестування безпілотних автомобілів на дорогах загального користування. Вересень 2012 – штат Каліфорнія США легалізував тестування на своїй території, підписавши законопроект Google HQ в Маунтін-В’ю. В грудні 2013 – автомобіль Stanley отримує дозвіл для випробування на дорогах Мічигану, але в цьому випадку закон вимагав постійного знаходження людини в салоні під час використання автомобіля Stanley.

Безпілотний Google автомобіль
Як Безпілотний Google автомобіль сприймає оточення

Країни Європи (Німеччина, Нідерланди, Іспанія) дозволили тестування роботів-автомобілів на своїх шляхах; Фінляндія планує дозволити тестування таких автомобілів до 2015 року.

Станом на 2012-й гугломобіль проїхав вже понад 500 000 км з мінімальною участю людини, що дозволило знизити екіпаж до однієї людини.

Також у 2012 р. Google поповнив парк безпілотних автомобілів гібридним кросовером Lexus RX450h для необхідного тестування на ділянках зі складним рельєфом. Автомобіль пройшов тестування в Сан-Франциско на Lombard Street, відомій своїми крутими поворотами на мості «Золоті ворота» і навколо озера Тахо.

Система автомобілю діє в обмеженій швидкості, автоматично зберігає відстань до інших транспортних засобів, дозволяє водію взяти контроль над автомобілем.

Безпілотний Google автомобіль
Як працює Google автомобіль

На сьогодні близько $ 150 000 інвестовано в обладнання робота-автомобіля Google, у тому числі $ 70 000 у далекомір lider (лазер вимірює відстань до об’єктів і робить аналіз світла), також встановлено Velodyne з 64 лазерними променями (Velodyne, Inc технологія Кремнієвої Долини: Velodyne Acoustics, Velodyne lider, Velodyne Marine). Цей лазер дозволяє автомобілю докладно генерувати 3D карту навколишнього середовища, потім система вносить інформацію до бази даних і об’єднує отримані карти, які дозволяють гугломобілю самому керувати.

Станом на березень 2013-го гугломобілі не можуть пересуватися під дощем і в умовах засніженої місцевості. Це пов’язано з тим, що ідентифікація місцевості проводиться за допомогою порівняння завчасно знятих фотографій з результатами візуалізації навколишнього ландшафту сканерами автомобілю.

В серпні 2013-го Google інвестував $ 250 млн в службу Robo-taxi Uber, яку укомплектовує своїми безпілотними автомобілями. Послуга Uber: «Замовте машину і вона під’їде за лічені хвилини».

Безпілотний Google автомобіль
Безпілотний автомобіль Google

У квітні 2014 р. оголосили, що гугломобіль пройшов понад 1,1 млн км. 28 травня 2014 року запропоновано новий прототип робота-автомобіля від Google – без автомобільних драйверів, без кермового колеса і педалей. Система використовує сервіс Google Street View, відеокамери, датчик LIDAR на даху, радари в передній частині автомобіля, датчик на одному із задніх коліс, що допомагає визначити місцеположення.

Передбачено два набори сенсорів: перший розпізнає дорожню розмітку при зупинці та паркуванні, другий набір сенсорів визначає місцезнаходження та подальший маршрут. Для паркування автомобіль Google використовує GPS-навігатор, для точного паркування зчитує QR-коди (англійською quick response — швидкий відгук) — матричний двовимірний штрих-код. Рухаючись у заданому напрямку, робот – автомобіль просканує місцевість і підкорегує свій маршрут.

Безпілотний Google автомобіль
Автомобілі Google

Автомобіль Google самостійно може визначити, коли варто перепаркуватись, щоб інші авто могли компактно розміститись на парковці, коли треба їхати на станцію техобслуговування. В автомобілі є послуга переходу у режим самокерування – через встановлений час авто відправиться за заданою адресою.

Згідно з патентом, отриманим Google, інші компанії не мають права використовувати цю технологію. Натомість, усі охочі зможуть придбати у Google ліцензію. Закон штату Каліфорнії говорить, що «будь-який транспортний засіб повинен управлятися людиною», тому законодавці обговорюють необхідність оновлення законодавства для стимулювання розвитку безпілотних транспортних засобів.

Безпілотний Google автомобіль
Автомобіль Google

Thrun Urmson разом з колегами, включаючи Ларрі Пейджема і Сергія Бріна, впевнені, що безпілотні автомобілі допоможуть зробити пересування безпечнішим й ефективнішим. Автомобілі зможуть їхати ближче один до одного, використовуючи до 80-90% вільного простору дороги, і навіть збиратися на магістралях в швидкісні колони.

Залишити відповідь