Безпілотний винищувач Boeing в 2020-му

Американський авіабудівний концерн Boeing представив макет нового безпілотного винищувача під назвою Boeing Airpower Teaming System (ймовірно, комерційна назва буде іншою), який вперше підніметься в небо вже в наступному році. Презентація відбулася на міжнародній виставці Australian International Airshow, яка стартувала вчора в Авалон, Австралія.

Говорячи про технічні дані, з того, що відомо, довжина Boeing Airpower Teaming System становить 11,7 м, а дальність його польоту більш ніж 3700 кілометрів. Boeing Airpower Teaming System оснащено системою штучного інтелекту, роботу якого можна запрограмувати на виконання будь-яких місій або для збереження відстані між ним та іншими літаками.

У бесіді з The Guardian директор дослідницького і досвідченого підрозділу Boeing Шейн Арнотт розповів, що група з чотирьох-шести таких безпілотників в майбутньому зможе супроводжувати винищувач-бомбардувальник F / A-18E / F Super Hornet під час бойових завдань, захищаючи його від можливого удару.

Що цікаво, Boeing Airpower Teaming System був розроблений в Австралії і це перший бойовий літак, створений в цій країні за кілька останніх десятиліть. Представники Boeing не розкривають точної суми, в яку обійшлася новинка, заявляючи, що безпілотний винищувач коштує набагато дешевше пілотованих аналогів. При цьому на сайті міністерства оборони Австралії повідомляється про плани інвестувати в створення безпілотника протягом чотирьох років $ 40 млн.

Корпорація Boeing планує випускати новий вид безпілотних винищувачів тільки на замовлення, причому згодна оснащувати їх додатковим обладнанням, модифікуючи відповідно до вимог конкретного замовника. Тобто, по суті, це платформа для створення серії безпілотних літаків.

Можна не сумніватися, що розробка зацікавить американських військових, враховуючи, що вони самі ведуть активну роботу в цьому напрямку. У 2017 році ВПС США спільно з секретним підрозділом Skunk Works компанії Lockheed Martin випробували безпілотну версію багатофункціонального винищувача F-16, який, як і Boeing Airpower Teaming System, є частиною програми Loyal Wingman. Остання ініціатива націлена на створення безпілотних винищувачів до 2030 року.

Вважають, що новий безпілотник буде користатися великим попитом при виконанні вкрай небезпечних завдань. Але Boeing не єдина компанія, що займається подібним проектом. В 2015 році компанія Lockheed Martin також почала розробку безпілотного винищувача на основі F-16 Fighting Falcon.

Не варто забувати і про інші цікаві проекти Boeing. На даний момент іде спільна робота з компанією Aerion по розробці надзвукового бізнес-джета Aerion AS2, комерційне виробництво якого намічено на 2023 рік.

Вам, напевно, є що сказати з цього приводу. Своєю думкою ви можете поділитися в коментарях.

Залишити відповідь