Категорії
Плодові та ягідні Природа Рослини

Біла полуниця Pineberry

Pineberry – сорт білої садової полуниці з ананасовим смаком. Рослину отримано шляхом гібридизації між різними сортами полуниць.

Вперше інформацію про рослину було опубліковано в Німеччині в квітні 2009 року в якості Ananaserdbeere, тобто «ананас-полуниця».

Pineberry – це гібрид суниці Fragaria chiloensis з Південної Америки і Fragaria virginiana, яка походить з Північної Америки. Pineberry менша від звичайної полуниці, розмірами від 15 до 23 мм. При дозріванні вона стає майже повністю білою, але з червоним насінням (сім’янки).

М’якоть сорту Pineberry дуже ароматна, з легким ароматом ананаса, може варіюватися від м’якого білого до оранжевого кольору. Рослина стійка до хвороб, але не дуже вигідна через малий розмір ягід і низьку врожайність.

Суницю охрестили «pineberry» для ринку Великобританії, де вона стала доступною вже в 2011 році.

Біла полуниця не рідкісна. Насправді, крім південноамериканської природної білої полуниці до садових магазинів Великобританії відбувалися поставки і інших білих сортів полуниць, таких як White Soul і White Delight. Проте це суниці лісового сорту, як правило, менші за садові і більш ароматні.

Існує ствердження, що VitalBerry – стара різноманітність полуниці pineberries. До 2003 року Pineberries майже вимерли, але голландські фермери зберегли саджанці.

Фермери у Франції не знайшли розсади рослини і вирішили в комерційних цілях виростити свою білу полуницю. З часом плодоносіння погіршилося: один кущ давав тільки одну або дві ягоди. Фермери взяли живці і виростили сотні рослин, з яких вибрали найбільші. Це повторювалося протягом шести років, поки не були відібрані рослини з найбільшими плодами.

В перший раз Pineberry було продано в США в кількох місцях у Нью-Йорку в 2012 році, в період з середини травня по червень. Критика була неоднозначною.

Залишити відповідь