Категорії
Міста, країни, люди

Біле місто Сьюдад-Бланка (Гондурас)

Вчені з Х’юстонського університету та Національно-науковий Фонд Центра повітрянодесантної лазерної картографії (National Science Foundation’s National Center for Airborne Laser Mapping) на літаку малої авіації двомоторному Cessna за допомогою лазерної установки LiDER сканували віддалені райони тропічних лісів Mosquitia (Гондурас), де виявили руїни стародавнього міста.

Технологія бортової системи LiDAR здатна виявляти різницю в висоті ґрунту менше чим 10 см і фіксувати для карти GPS-координати від 10 до 20 сантиметрів. Повітряний лазер щосекунди посилає більше 100 000 коротких лазерних імпульсів на землю. Лазерне світло падає на землю, а потім повертається до літака. Тобто час, необхідний для подорожі променя до координати і зворотне відображення його,говорить дослідникам про висоту точки на землі.

Оператор Стівен Елкінс більше десяти років цікавився історіями міста Сьюдад-Бланка. Ще раніше він аналізував супутникові знімки лісів Mosquitia, де шукав ознаки міста. Коли можливим стало лазерне зондування, Стівен Елкінс зібрав приватних інвесторів, щоб заплатити за проведення лазерного аналізу трьох особливо перспективних областей.

За замовою Елкінса протягом декількох днів інженери Національного наукового фонду з літака Cessna досліджували біля 160 квадратних кілометрів під товстим шаром дівочого незайманого тропічного лісу. В кінці кожного дня, вони посилали дані до інженера Картера, який працював із Західної Вірджинії. Картер протягом п’яти хвилин аналізуючи дані знайшов перші ознаки того, що нагадувало антропогенні структури. Ці руїни мали прямі лінії і прямі кути, які зазвичай не з’являються в природі.

Біле місто Сьюдад-Бланка (Гондурас)
Біле місто Сьюдад-Бланка, артефакт голова «людини-ягуара»

Дослідники прийшли до висновку, що на цій місцевості явно простежуються височини, які нагадують піраміди. В результаті обстрілу мільярдами лазерними імпульсами була створена 3D – карта: нанесли на карту стіни, площі, кургани та піраміди. Ці споруди належали невідомій індійській культурі, розквіт якої припав на 1000 – 1400 роки.

Археологи знайшли 52 артефакти, в тому числі кам’яні сидіння, фрески із зображеннями змій і грифів, а також голову «людини-ягуара». На думку фахівців, це фрагмент скульптури, яка демонструє шамана в зміненому стані свідомості. Всі знахідки були занесені до реєстру, проте вчені залишили їх на місці. Розташування міста тримається в секреті, щоб до нього не добралися грабіжники.

Можливо, під шаром листяної крони сховалося легендарне місто Сьюдад-Бланка (Біле місто). За численним чуткам це місто знаходилося на сході Гондурасу, в гірських важкодоступних районах Ла Москіти. Після того як цивілізація занепала, Біле місто поглинули джунглі.

Легенди наділяють Біле місто або Ельдорадо сліпучою красою. У місцевих легендах воно було відоме як «Місто мавпячого бога». Чутки про Біле місто вже ходили за часів іспанських конкістадорів XVI ст. Одним із перших шукачів скарбів загадкового міста був завойовник і авантюрист Ернандо Кортес. Після безуспішної спроби відшукати Ельдорадо в 1500 році знаменитий конкістадор згадує про це в листі до імператора Карла V.

Єпископ Гондурасу Крістобаль Педраза, прямуючи на схід Трухільо, подолав гірський хребет і опинився в непрохідних джунглях. У долині, що розкинулася за горами, єпископ несподівано побачив велике, сліпуче біле місто. Шкіра жителів міста була біла, схожа на шкіру іспанців. Індіанець-провідник, який супроводжував єпископа, не зміг порозумітися з білими індіанцями, так як не знав мови, якою вони розмовляли. Всі свої відкриття і спостереження за народом білих індіанців єпископ виклав в докладному листі до короля Іспанії в 1554 році.

Він розповідав про самобутню культуру містян, незвичайні наряди, прикраси і язичницькі обряди. Він порівнював наряди білих індіанців з одягом іспанців і зазначив, що одяг білих індіанців виконаний із застосуванням більш високих технологій виготовлення. Так само Педраза зазначив, що прикраси, нагрудні пластини, шоломи з вузькими прорізами для очей створені з невідомого йому металу.

У ХХ столітті, коли розквітла епоха авіації, все частіше стали чутні схвильовані розповіді льотчиків про велике поселення, сліпуче біле місто, що знаходиться глибоко в джунглях. Місцеві індіанці впевнені в наявності міста і не радять шукачам пригод шукати його в диких джунглях.

Збереглися точні описи Білого міста, які зроблені в різний час і різними незалежними один від одного людьми. За їх словами дійти до Сьюдад-Бланка можна, тільки не всім це вдається. Туди немає второваної дороги або стежки. У дрімучих, вічно темних непрохідних джунглях абсолютно неможливо орієнтуватися. З темряви несподівано виростають прямовисні скелі або раптом земля йде з-під ніг, і людина несподівано летить у безодню прірву.

Ті, кому все ж пощастило повернутися з диких джунглів, розповідають, як вони прорубувалися через густі зарості, зривалися з обриву і чіплялися за коріння і ліани. Але, незважаючи на небезпеку, індіанці ходять в таємниче місто. Джунглі добре зберігають свою таємницю, і місцеве населення, судячи з розповідей і з їхнього залякування приїжджих, не хочуть, щоб в Біле місто потрапили чужинці.

Підтвердженням оповідань про наявність загубленого міста є думка антропологів, які в ході вивчення прийшли до несподіваного висновку, що місто Сьюдад-Бланка, незважаючи на численні вигадані історії, не є плодом фантазій, а насправді існує. На сході від руїн стародавнього міста майя Копана і далі на північний захід від земель, що відносяться до культури інків, знаходиться практично не досліджена область.

У цьому регіоні відбувалися зустрічі племен, що належать до різних культур, тут вони взаємодіяли і змішувалися один з одним. В результаті чого і була створена високорозвинена культура, про що свідчать різні розкопки і знайдені артефакти, які навіть чимось пов’язані з культурою майя, але їх не можна повністю віднести до культури майя.

Вчений-дослідник з Інституту антропології та історії Гондурасу Джорж Хезелман, вивчаючи артефакти, звернув увагу на відмінності цих високорозвинених культур. Знайдені артефакти свідчать на користь існування високорозвиненої і самобутньої культури, до якої, ймовірно, і відноситься втрачене в джунглях місто.

Вчені лазерного картографування виявили руїни стародавнього міста у віддаленій частині тропічного лісу Гондурасу, тепер залишилося відвідати ці руїни і визначити їх вік.

Залишити відповідь