Категорії
Білоруська кухня Кухня країн світу

Білоруські рибні страви

Білоруські рибні галки,
Риба, запечена по-білоруськи,
Риба відварна по-білоруськи.

Рибу в Білорусі їдять досить часто, але рибні страви національної кухні не відрізняються різноманітністю. Вони надзвичайно прості. Рибне меню білорусів переважно складається зі звичайної юшки з картоплею, рибу відварюють (припускають), запікають цілком, сушать (в Поліссі) без особливих прийомів і приправ. Оригінальною рибною стравою можна вважати рибні галки – вид галушок, завбільшки з волоський горіх.

Білоруські рибні галки

Складові для рибних галок:
– 500 г дрібної риби,
– 3 ст. ложки борошна пшеничного,
– 2 яйця,
– 1 ч. ложка чорного перцю,
– 1 ст. ложка кропу,
– 1 ст. ложка зелені петрушки,
– 1-2 цибулини,
– 1,5 ч. ложки солі,
– 1 ч. ложка вершкового масла.

Приготування білоруських рибних галок. Звільнити рибу від кісток, дрібно насікти (але не пропускати через м’ясорубку), розім’яти.

Цибулю і кріп подрібнити, перець і сіль розтерти в ступці і з’єднати все з приготованим рибним пюре. Борошно обережно, щоб не було грудочок, розвести в молоці до отримання еластичної маси, влити збите яйце, перемішати, з’єднати з рибним фаршем, перетерти і збити в однорідну масу.

З голів, плавників і кісток риби зварити відвар. В підготовленому рибному відварі, який посолити за смаком, відварити рибні галки на слабкому вогні. Готові рибні галки подають до столу разом з юшкою або окремо з маслом і картоплею.

Білоруські рибні страви
Лящ, запечений по-білоруськи

Риба, запечена по-білоруськи. Річкову рибу, зазвичай ляща або лина, не потрошачи і не очищаючи від луски, посолити з обох сторін крупною сіллю, покласти на деко і запекти в духовці з обох сторін по 15-20 хвилин.

Білоруські рибні страви
Риба відварна по-білоруськи

Риба відварна по-білоруськи. Національний набір для цієї страви – лин, йорж, щука і краснопірка, яких беруть приблизно порівну.

Рибу очистити, нарізати на великі шматки, залити невеликою кількістю води, щоб тільки вкривала рибу, засипати кропом, петрушкою, лавровим листом і припустити на слабкому вогні.

Залишити відповідь