Категорії
Білоруська кухня Кухня країн світу

Білоруські солодкі страви і напої

Берька і кляновік,
Яблучний квас,
Грушевий квас,
Сливовий квас,
Яблучні оладки,
Кулага білоруська.

Класична білоруська кухня солодких страв представлена незначним асортиментом. Їх роль частково виконують напої (різні фруктові кваси), почасти соложене тісто (солодуха) і кулага. Ягоди і фрукти зазвичай вживають в їх природному, свіжому вигляді. Люблять в Білорусії влітку і восени печені яблука з цукром, а також суницю і малину з молоком і цукром. Навесні п’ють соки берези і клена. Ці соки (берька і кляновік) і кваси з них є білоруськими національними напоями.

Білоруські солодкі страви і напої
Берька

Берька і кляновік

1 спосіб приготування: сік зібрати в бочку, поставлену в темне, прохолодне місце, дати трохи закиснути, додати підсмажені на деку ячмінні зерна або сухарі з житнього хліба і через добу після цього зцідити і вживати як квас.
2 спосіб: сік зібрати в бочку і закопати її в пісок на 6 днів. Такий квас смачніше.

Білоруські солодкі страви і напої
Яблучний квас

Яблучний квас

1 спосіб. Стиглу, але міцну Антонівку залити холодною артезіанською водою і дати трохи закиснути.
На 1 кг яблук 7-8 л води.
2 спосіб. Яблука, недостиглу падалицю, вимити, очистити, нарізати на дольки і зварити у великому казані. Потім яблучну кашу разом з водою, в якій вона варилася (10-20 л), перелити в бочку (185-200 л), долити кип’яченою холодною водою, покласти півпачки дріжджів, розведених у воді з житнім борошном (0,5 склянки).
Залишити на 3 доби для закисання. Цей міцний квас також є національним білоруським напоєм.

Білоруські солодкі страви і напої
Грушевий квас

Грушевий квас

Стиглі груші залити водою, додати дріжджі, розведені в склянці води, і жменю пшеничного борошна.
Залишити на 3 доби для закисання.

Білоруські солодкі страви і напої
Сливовий квас

Сливовий квас

Посуд ємністю 10 л наполовину заповнити стиглими сливами, залити їх водою до 3/4 ємності і покласти дріжджі з розрахунку 12 г на 1 кг слив. Після цього посуд закрити на 12 днів. Потім сливи перемішувати до тих пір, поки не відстануть кісточки.
Рідину процідити, додати цукор за смаком, трохи води. Квас розлити по пляшках для витримки ще на 2 дні.

Білоруські солодкі страви і напої
Яблучні оладки

Яблучні оладки

Складові для яблучних оладок:
– 1 склянка яблучного пюре,
– 0,5 склянки борошна,
– 0,5 склянки цукру,
– 50 г вершкового масла,
– 10 г дріжджів,
– 0,5 ч. ложки солі.

Приготування яблучних оладок. Яблука спекти, протерти через сито або віджати в соковижималці. В отримане пюре додати пшеничне борошно, сіль, дріжджі, вершкове масло, цукровий пісок. Як слід перемішати масу в густе тісто і з нього випекти оладки на топленому маслі в сковороді.

Білоруські солодкі страви і напої
Кулага білоруська

Кулага білоруська

Кулага – білоруська страва з використанням будь-яких свіжих лісових ягід: суниці, чорниці, малини, черемхи, брусниці, лохини, калини. Для приготування кулаги можна також взяти сливу, очищену від кісточок, або вишню. Посуда під кулагу – глиняний горщик.

Складові для кулаги білоруської:
– 1 кг ягід,
– 1 л окропу,
– 3-4 ст. ложки житнього борошна,
– 1-2 ст. ложки меду,
– 1 склянка цукру.

Приготування кулаги білоруської. Глиняний горщик наполовину заповнюють ягодами і наполовину водою (1: 1). Варити кулагу можна на плиті або в печі, тобто при зростаючій температурі.

Коли ягоди розваряться, до них підсипають житнє борошно і весь час помішують, поки страва не набуде консистенції киселю.

В середині варіння після борошна кулагу заправляють цукром і медом. Цукор може бути цілком замінений медом, в цьому випадку частка борошна збільшується на 1-3 ст. ложки залежно від консистенції страви, яка повинна нагадувати кашку-розмазню.

Залишити відповідь