Категорії
Різне

Біоальтернатива батареям

Вартість виробництва енергії з так званих відновлюваних джерел, наприклад, вітру і сонячного світла з кожним роком повільно, але впевнено знижується. Але один з недоліків такого виробництва, як і раніше залишається невирішеним – що робити з надлишком виробленої енергії, як її зберігати? Припустимо, в вітряну погоду вітряки для електромереж виробляють достатню кількість енергії. Але варто вітру зупинитися – енергії немає. Різні компанії по всьому світу намагаються вирішити цю проблему. Наприклад, компанія Tesla веде розробку енергоефективних батарей. Але в загальному масштабі – це крапля в морі. До того ж, дуже дорого.

Вчені зі Стенфордського університету вирішили підійти до вирішення питання з наукової точки зору. Група дослідників веде розробку біоальтернативи батареям, здатним використовувати надлишок енергії і конвертувати її в інше джерело енергії, зберігати яке істотно простіше. У загальному сенсі мова не йде про акумулятор. Ідея вчених полягає у використанні спеціальних мікробів, які будуть переводити надлишок відновлюваної енергії в метан, який згодом можна буде використовувати на виробництві.

Біоальтернатива батареям
Схематичне зображення типової клітини Methanococcus maripaludis – слабо-рухливий кок діаметром 0,9–1,3 мкм. Мезофіл, що не утворює спори, краще зростає між 20 і 45° C при pH в межах від 6,5 до 8,0.

У природному середовищі бактерії Methanococcus maripaludis харчуються воднем і вуглекислим газом, виділяючи метан. Вчені пропонують використовувати надлишок енергії в реакції розщеплення води і виробництва атомів водню. Потім атоми водню планують згодовувати бактеріям, які в свою чергу, споживаючи вуглекислий газ з атмосфери, будуть виробляти метан. Останній не розчиняється у воді. Таким чином його можна зберігати тривалий час.

У моменти пікової потреби або, коли відновлювальна енергія не виробляється, метан може використовуватися в якості джерела палива. Звичайно ж, при згорянні метану в якості побічного продукту виробляється вуглекислий газ, що можна розцінювати як відступ від «зеленого» способу виробництва енергії. Однак сам метан буде вироблятиметься з того ж вуглекислого газу, який знаходиться в атмосфері. Таким чином мова йде про циклічність реакції, кінцевий підсумок якої не збільшує обсяги вмісту газу в атмосфері.

Перевагою такої технології переробки перед батареями для зберігання електрики, наприклад, тими ж Tesla Powerpack, полягає в тому, що метан можна використовувати для виробництва електрики за допомогою вже існуючої інфраструктури.

Розробка технології триває, але фахівці Стенфордського впевнені, що при масштабуванні вона зможе запропонувати економічно вигідний підхід у виробництві палива, при цьому не підвищуючи загальний рівень загазованості атмосфери. Даний проект вже встиг зацікавити Міністерство енергетики США. Відомство виділило під його потреби фінансування.

Технічну допомогу в розробці більш ефективної схеми переробки енергії в метан надає Ливерморська національна лабораторія, а також компанія Southern California Gas. Поки незрозуміло, чи дійсно це вирішить основний недолік виробництва відновлюваної енергії-зберігання, але представлений підхід розглядається вельми оригінальним.

Залишити відповідь