Категорії
Різне

Біопринтери HP в боротьбі з супербактеріями

Протягом усієї своєї історії майже постійно людство веде непримиренну боротьбу з хворобами. З відкриттям антибіотиків медикам на деякий час вдалося перемогти деякі види хвороботворних бактерій, але тепер почали з’являтися паразитарні мікроорганізми, які зовсім не реагують на антибіотикотерапію. Тому сьогодні все частіше потрібно розробляти нові види препаратів, що дорого і займає певний час. І тут на допомогу медицині може прийти Hewlett-Packard зі своїми біопринтером, який для порятунку людей прискорить розробку лікувальних засобів.

Останнім часом світова наука вкрай стурбована тим, що з’являється все більше супербактерій, які вимагають особливого лікування. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тільки в Північній Америці щорічно супербактеріями інфікується близько 2 мільйонів людей.

Бактерії, що мають ген blaNDM-1, часто називають супербактеріями або superbugs. Ген blaNDM-1 робить таку бактерію резистентною практично до всіх бета-лактамних антибіотиків, включаючи карбапенеми (клас β-лактамних антибіотиків широкого спектра дії). Цей ген кодує новий, раніше невідомий вид ферменту метало-бета-лактамазу з групи бета-лактамазів (metallo-beta-lactamase або NDM-1). Такий варіант ферменту відрізняється універсальністю і має високу здатність розщеплювати різні антибіотики.

Для боротьби з цим явищем і для прискорення тестування нових препаратів Центр з контролю і профілактики захворювань США (CDC) закупив у компанії Hewlett-Packard біопринтери HPD300e. Нову техніку будуть використовувати в лабораторіях Нью-Йорка, Міннесоті, Теннессі і Вісконсині.

Суть роботи нових пристроїв полягає в тому, що працюють вони практично як звичайні струменеві принтери, але з одним винятком: замість чорнил вони друкують біологічні основи з живих клітин пацієнта, на яких вчені можуть перевіряти різні комбінації антибіотиків, їх вплив на клітини людини, а також на хвороботворні бактерії, які селяться в надрукованій основі.

Як заявила в прес-служба CDC в інтерв’ю виданню Engadget, «щоб врятувати і захистити людей, нам важливо забезпечити доступність технологій в лабораторіях по всій країні. Ми сподіваємося, що наш пілотний проект підвищить кількість пацієнтів, які видужали після інфікування супербактеріями».

Залишити відповідь