Будинки місячної бази на 3D-принтері

Будинки місячної бази на 3D-принтері
Будинки місячної бази зроблять на 3D принтері - Project Olympus

НАСА об’єдналося з архітектурною компанією Bjarke Ingels Group (розробником передових будівельних технологій ICON) і фірмою SEArch+, що займається створенням інноваційних проектів для життя людини поза межами Землі, щоб створити Project Olympus – систему будівель для космосу, які знадобляться при освоєнні Місяця.

Спільна робота проводиться в рамках плану з дослідження природного супутника Землі, прийнятого НАСА в 2020 році, програми «Артеміда», яка передбачає висадку на Місяць людей (в тому числі першої жінки) в 2024 році і має стати основою для майбутніх польотів на Марс.

Очікується, що місячні споруди, розроблені з використанням технології ICON, які представили на організованому НАСА конкурсі 3D Printed Habitat в 2018 році, будуть виготовлятися за допомогою робототехніки, в тому числі шляхом друку на 3D-принтері за безвідходною схемою, що дозволяє знизити вуглецевий слід.

Bjarke Ingels Group не в перший раз бере участь в проектуванні космічних будівель. Раніше були представлені роботи, присвячені підкоренню Марса, які вже зараз перетворюються в прототип в Дубаї. Цей проект, як і представлений в рамках Project Olympus, крім іншого, спрямований на досягнення восьми з 17 Цілей сталого розвитку, які були прийняті в 2015 році на конференції ООН.

Амбіційний Project Olympus включає в себе широкий спектр архітектурних об’єктів, від посадкових майданчиків до осель, які повинні відрізнятися особливо міцною і надійною конструкцією. Команда проекту у співпраці з центром НАСА імені Джорджа Маршалла також буде за допомогою інноваційних технологій в сфері робототехніки від ICON тестувати імітацію місячного ґрунту і розробляти прототипи будівель.

Кінцева мета – створення першої постійної споруди на Місяці, яка не тільки буде здатна протистояти негативним факторам відкритого космосу, але і дозволить вивчити технології, які допоможуть створювати надійні екологічні будівлі на Землі.