Будинки-оригамі на Місяці і Марсі

Будинки-оригамі на Місяці і Марсі

Оригамі – стародавнє мистецтво складання фігурок з паперу. Класичне оригамі – використання одного аркуша паперу без застосування ножиць. Тепер, використовуючи техніку оригамі та високопродуктивні тканини, планують вдосконалити архітектурне проектування розумного житла і дослідницьких станцій на Місяці і Марсі.

Будинки-оригамі на Місяці і Марсі
Оригамі MoonMars

Перші польові випробування проекту з прототипами будівель-оригамі MoonMars будуть представлені на Європейському планетарному науковому конгресі (EPSC) 2018 у Берліні доктором Ганною Ситниковою. MoonMars – це співпраця ILEWG, ESA-ESTEC, наукових інститутів та текстильної архітектурної студії Samira Boon. Команда MoonMars включає структури оригамі в процеси цифрового плетіння, щоб створювати складні форми, які можна буде компактно транспортувати і легко розгортати за допомогою насосів або робототехнічних механізмів в середовищі іншої планети.

«Структури оригамі створені з текстилю, їх можна розгорнути самим різним способом. Вони легкі. Їх нескладно розкласти в різних конфігураціях і розмірах для гнучкого використання простору. Структури залишаються функціональними в мінливих умовах, що позитивно позначається на терміні їх використання», – говорить Ситникова.

В умовах ворожого космічного середовища високопродуктивний текстиль і гнучка природа оригамі можуть забезпечити унікальними можливостями марсіанську архітектуру. Через складки в структурах оригамі ймовірність потрапляння мікрометеоритів на поверхню споруди під кутом 90 градусів зменшується до мінімуму. Сонячні панелі, вбудовані в гнучкі форми, зможуть слідувати за сонцем і протягом дня збиратимуть більше енергії. Для зміни внутрішнього освітлення прозорі і непрозорі стільники зможуть повертатися.

В вересні 2019 року команда дослідників відправиться в Ісландію, щоб розгорнути свої прототипи в печерній системі лавових труб. Наступною віхою буде житло-оригамі, що саморозгортається. Можливо для інших планет, включаючи Марс і Місяць, це буде найкращим рішенням.

Залишити коментар