Категорії
Різне

Будинки з нульовим енергоспоживанням ZEB

Епоха будівель з нульовим енергоспоживанням вже почала свій відлік. Підтвердженням цьому може послужити розміщення владою США у відкритому доступі офіційного документа Міністерства енергетики під назвою «Будівлі з нульовим енергетичним балансом» (Zero Energy Buildings або ZEB), опублікованого на сайті відомства 16 вересня 2015 року.

Документ був розроблений спільними зусиллями з Національним інститутом будівельних наук. Крім того, величезну підтримку в просуванні і схваленні було надано співтовариством кращих експертів і впливових професійних організацій будівельної індустрії та сфери нерухомості в особі Ради з екологічного будівництва (USGBC), а також Спілки архітекторів США (AIA).

Якими ж мають бути ці самі будівлі ZEB? Що таке нульовий будинок? У чому їх особливість і які умови повинні виконуватися для проектів, які отримають статус будівлі з нульовим енергозбереженням? Відповіді на ці та інші питання можна знайти в новому документі, причому основні поняття і нюанси там чітко розписані. Щоб будинку надали клас ZEB, потрібно провести розрахунки за певними формулами, обов’язково використовуючи строгі критерії і терміни.

Якщо зробити деяке узагальнення, то можна сказати що будинок з нульовим енергоспоживанням – це енергоефективна будівля, яка протягом певного періоду споживає з центральної електромережі стільки ж або менше енергії, ніж виробляє за той же час для власних потреб.

Електрика в таких будівлях виробляється за рахунок власних відновлюваних джерел, таких як енергія сонця і вітру, тепло землі (геотермальна енергія) або океану і хвиль. Багато експертів переконані в успіху проекту Zero Energy.

Завдяки екологічності та низьким експлуатаційним витратам, а також високій стійкості до кліматичних змін, природних катаклізмів і збоїв в електропостачанні, будинки з нульовим енергетичним балансом – це майбутнє архітектури.

Уже сьогодні тема ZEB-будівель особливо актуальна в країнах Євросоюзу, де проходить реалізація стратегії «Європа 2020». Зростання зацікавленості проявляється у багатьох державних установ і комерційних компаній і організацій, що працюють над програмами екологічної відповідальності.

Варто зазначити, що до недавнього часу різні регіони і організації не мали єдиних чітких стандартів для будівель з нульовим енергетичним балансом і відрізнялися власним уявленням про нульові будинки. Документ «Будівлі з нульовим енергетичним балансом» став найважливішим кроком на шляху вирішення цих невизначеностей.

Надмірна кількість енергії, яку було вироблено в денний час, направляється в мережу. Вночі ж, коли споживання змінюється і будівля потребує менше енергії, ніж необхідно, її відсутня частина знову надходить з мережі. Простіше кажучи, електрична мережа виступає в ролі накопичення і зберігання енергії.

Згідно з документом будинки з нульовим енергобалансом можуть бути настільки енергоефективні, наскільки цього вимагає реальна ситуація, без будь-яких обмежень. Концепція ж пасивних будинків передбачає чіткі вимоги до норми допустимого споживання енергії на квадратний метр в рік, що говорить про значне розходження цих понять.

Над проектами ZEB-будівель вже сьогодні працюють фахівці з США і Євросоюзу. В найближчому часі RuGBC спільно з компанією Siemens проведе захід, на якому виступить один з провідних ZEB-дизайнерів Метт Мако. Компанія (Environmental Building Strategies (EBS), власником якої є Мако, на сьогодні вже успішно працює з декількома найбільшими ZEB-проектами в США.

Залишити відповідь