Бульйон методом «антракту»

Бульйон методом «антракту»
Бульйон методом «антракту»

Яловичі кістки, плівки, сухожилля, хрящі дрібно рубають або ріжуть, ретельно промивають, заливають холодною водою, доводять до кипіння і варять 8-10 хвилин. Жир і піну знімають.

Каструлю з бульйоном знімають з вогню, ставлять на дерев’яну підставку, закривають кришкою і настоюють 60-90 хвилин. Потім бульйон зливають. Кістки кладуть у холодильник. На другий день з цих кісток таким же чином готують бульйон «вторинний» – за один раз неможливо вилучити всі поживні речовини з кісток.

«Первинний» і «вторинний» бульйони можна використовувати разом і окремо. «Первинний» бульйон містить більше жирів, білкових і екстрактивних речовин, «вторинний» є більш дієтичним, тому підійде для харчування дітей і літніх людей.

«Первинний» і «вторинний» бульйони – корисна основа для приготування овочевих супів на швидку руку, потрібно лише додати нашатковані соломкою моркву, цибулю, капусту, довести до кипіння і настояти 10-15 хвилин. Сіль, перець, приправи використовують перед подачею.

Такий суп можна приправити будь-якими молочними продуктами, спеціями, прянощами. У сезон до овочевого супу на кістковому бульйоні дуже добре додати кропиву, лободу, листя моркви, буряка, редиски.

Такий метод приготування бульйонів дозволяє зберігати харчову цінність кісток, жир не розщеплюється, зберігаються білки, не накопичуються речовини, шкідливі для організму.

Інгредієнти для бульйону методом «антракту»:
– 500 г яловичих кісток, плівок, хрящів, сухожиль,
– 2 цибулини,
– 2 моркви,
– 2 склянки рубаної білокачанної капусти,
– 2 л води,
– сіль за смаком.

Залишити коментар Скасувати відповідь

Exit mobile version