Буяхи або лохина

Буяхи або лохина

Хімічний склад лохини,
Дія лохини,
Способи застосування лохини.

Лохина (Vaccinium uliginosum L.) – рослина родини Vacciniaceae (брусничні). Інша назва: буяхи.

Буяхи або лохина
Лохина, склад рослини

Лохина – невеликий чагарник з прямостоячими гілками, висотою 20-100 см. Листя еліптичні, зверху темно-зелені. Квітки дрібні, біло-рожеві, глечикоподібні, розташовані на верхівках гілочок. Плід – чорно-сиза солодка овальна ягода. Цвіте лохина в червні-липні, плоди дозрівають в серпні – вересні.

Зростає лохина по вологих місцях, у хвойних та листяних лісах, на торф’яних болотах. Поширена в північній нечорноземній смузі європейської частини материка, в Сибіру, на Далекому Сході.

Для лікування використовують ягоди і листя лохини. Заготовляють листя в період цвітіння рослини, ягоди – під час їх дозрівання. Ягоди лохини широко використовують в свіжому вигляді, а також готують з них варення, сиропи, соки, повидло, настоянки.

Буяхи або лохина
Лохина, квітка рослини
Буяхи або лохина
Лохина, листя рослини
Буяхи або лохина
Лохина, кущ рослини

Хімічний склад лохини. Ягоди лохини містять вітамін A, C (до 28 мг/ 100 г), PP, дубильні речовини, лимонну, щавлеву, бензойну і яблучну кислоти, глюкозу, сахарозу, фруктозу, сполуки заліза і марганцю. У листі знайдені дубильні речовини, флавоноїди (гіперозид, грайанатоксин, кверцетин), безазотисті екстрактивні речовини.

Буяхи або лохина
Ягоди лохини

Дія лохини. Ягоди лохини мають протизапальну, жарознижувальну, протицинготну, легку проносну властивості.

У медицині плоди лохини застосовують як вітамінний, загальнозміцнювальний і живильний засіб.

Буяхи або лохина
Буяхи або лохина, плоди рослини

Способи застосування лохини:

– при авітамінозі, анемії, порушеннях обміну речовин, як жарознижувальний і протизапальний засіб приймати по 1/3 склянки 3 рази на день настій: 20 г свіжих або сушених ягід лохини залити 1 склянкою окропу, настоювати 1-2 години, процідити;

– при діабеті, хворобах серця, недокрів’ї приймати по ½ склянки 3 рази на день настій лохини: 10 г листя залити 1 склянкою окропу, настоювати 30 хвилин, процідити.

Leave a comment