Чашка кави допоможе схуднути

Чашка кави допоможе схуднути
Кава - напій із смажених і перемелених зерен кавового дерева або кавового куща.

Випита за півгодини до тренувань чашка кави допоможе схуднути.

Чи дійсно випита за 30 хвилин до активного фізичного навантаження кава допоможе позбутися зайвих жирів і чи всім це допоможе? На питання спробували відповісти вчені з факультету фізіології Університету Гранади.

Науковці провели експеримент: деяким з 15 чоловіків, середній вік яких 32 роки, протягом кількох тижнів поспіль двічі на день, о 8 ранку і 5 годині вечора, давали випити чашку кави, а іншим – плацебо. Через півгодини після випитої кави або плацебо ці чоловіки починали свої тренування з однаковим навантаженням.

В результаті з’ясувалося, що 3 мг кофеїну (еквівалент чашки еспресо), спожитого за півгодини до аеробних вправ, значно збільшує швидкість спалювання жиру.

«Результати дослідження показали, що прийом кофеїну за 30 хвилин до виконання аеробного навантаження збільшує окислення жирів під час вправ», – пояснив автор дослідження Франсиско Хосе Амаро-Гахете.

Вчені також виявили, якщо вправи виконуються в другій половині дня, ефект від вживання кофеїну перед тренуванням більш помітний, ніж вранці.

За словами вчених, також спостерігаються добові варіації окислення жирів. Вдень жир спалюється ефективніше, ніж вранці за умови, якщо людина не їла до тренувань однакове число годин. Висновки вчених були опубліковані в журналі Міжнародного товариства спортивного харчування.

Кава точно допомагає схуднути молодим чоловікам, а от як вона впливає на дівчат і жінок, вченим ще належить з’ясувати.

«Рекомендація виконувати ранкові вправи натщесерце, щоб збільшити окислення жирів, широко відома. Проте поки науково ще не доведено, що ця ефективність пов’язана саме з ранковими годинами, а не з тим, що вночі чоловік просто не їв, і перед тренуванням у нього було кілька годин без їжі», – додає вчений.

Результати проведеного вченими дослідження, без сумніву, порадують любителів кави і тих, хто терпіти не може ранкову зарядку. Поєднання однієї чашки кави і помірно інтенсивних аеробних вправ в другій половині дня забезпечує оптимальний ефект для спалювання жирів особам, які прагнуть збільшити витрату жирових запасів під час тренувань.

Кофеїн – одна з найбільш часто вживаних ергогенних добавок для поліпшення спортивних результатів. Ергогенними називають речовини, які допомагають поліпшити показники при виконанні вправ і підвищити адаптацію до тренувальних навантажень.

Незважаючи на те, що вживання кофеїну у вигляді добавок широко поширене, наукових доказів його корисних властивостей для посилення ефекту тренувань поки що мало.

Вчені з Гранади своєю роботою лише доповнили вже наявні свідчення про те, що кава допомагає людям не тільки прокинутися, але і схуднути.

У 2018 році в Британському журналі спортивної медицини вже була опублікована стаття, що помірне (до 4-х чашок на день) і регулярне вживання кофеїну покращує фізичну працездатність. Ергогенний вплив кофеїну на м’язову витривалість, м’язову силу, анаеробну потужність і аеробну витривалість був підтверджений мета-аналізом опублікованих досліджень про вплив кави на фізичну форму.

Але, як і у вчених з Гранади, всі ці дослідження проводилися на молодих чоловіках. Чи є кава корисною так само для жінок і людей середнього та похилого віку, вченим ще належить з’ясувати.