Чергові інтернет-супутники від SpaceX

Чергові інтернет-супутники від SpaceX
Ракета-носій Falcon-9

Компанія Ілона Маска SpaceX запустила багаторазову ракету-носія Falcon-9, на борту якої перебували 60 інтернет-супутників Starlink.

Після успішного виведення супутників на орбіту Землі, Falcon-9 приземлився назад на платформу в Атлантичному океані. Всього компанія планує вивести 12 000 таких супутників, для того щоб забезпечити доступ до Інтернету навіть в найвіддаленіших куточках планети.

SpaceX зазначила, що проект Starlink поки що залишається на початковій стадії. Команда продовжує тестувати систему і збирає дані про роботу супутників.

Цей запуск став чотирнадцятим, попередні відбулися на початку жовтня і вересня. Під час дванадцятої місії в компанії розповіли про результати тестування супутникового інтернету – супутники показали наднизьку затримку і швидкість завантаження понад 100 Мбіт/ с.

Що таке Starlink? Ряд світових інноваційних гігантів (Samsung, Amazon, Boeing та інші) розглядають можливість глобального покриття планети супутниковим інтернетом. Найбільшого прогресу поки що досяг саме проект Starlink від компанії SpaceX Ілона Маска.

Компанія виводить на земну орбіту міні-супутники, які в підсумку повинні покрити інтернетом всю територію планети. Загалом SpaceX планує в першій фазі вивести на орбіту 12 тисяч таких міні-супутників, згодом їх кількість збільшать до 42 тисяч. Витрати на проект компанія оцінює в 10 мільярдів доларів.